Sporprøveresultater 2011

 

Dalstrup Nora De Have

Nordsjælland, Buresø d. 8/10-2011

1000m / 40T, Prøvens bedste,
1 pr, 75 p.
Hermed DKBRCH(S)

Dalstrup Nora De Have
DK08520/2007 KDV tæve
O: Maja Nielsen
E: Henrik Pedersen


Intet billede indsendt

Nordsjælland, Buresø d. 8/10-2011

600m / 3T, Prøvens bedste,
1 pr, 75 p.
Tranevangs Hm. Wictortax
DK04737/2009 LS han
O: Lise-Lotte & Horst Schulz
E: Dorte Andersen


Intet billede indsendt

Nordsjælland, Buresø d. 8/10-2011

600m / 3T,
1 pr, 71 p.
Walgaards Zentos
DK04441/2010 RS han
O: Marianne Søndergaard
E: Jette Adelstrup


Jægerhuset's Lærke

Syd- og Sønderjylland, Løgumkloster & Marbæk d. 2/10-2011

1000m / 40T, Prøvens bedste,
1 pr, 74 p.
Jægerhuset’s Lærke
DK00210/2010 LS tæve
O: Gudrun Kochendoff & Jørgen Hansen
E: Mirjam Hoogeveen


Art Starni's Buster

Syd- og Sønderjylland, Løgumkloster & Marbæk d. 2/10-2011

1000m / 40T, Hermed DKBRCH(S)
1 pr, 71 p.
Art Starni’s Buster
DK13300/2007 KS han
O: Helle Gabel
E: Carl P. Jørgensen


Selene

Syd- og Sønderjylland, Løgumkloster & Marbæk d. 2/10-2011

600m /3T, Prøvens bedste
1 pr, 58 p.
Selene
DK14814/2010 LDV tæve
O&E: Pia Fast Graversen


Dalstrup Nora De Have

København, Store Dyrehave d. 17/9-2011

1000m / 40T, Prøvens bedste,
1 pr, 73 p.
Dalstrup Nora De Have
DK08520/2007 KDV tæve
O: Maja Nielsen
E: Henrik Pedersen


Kamper's Maddie

København, Store Dyrehave d. 17/9-2011

1000m / 40T
1 pr, 71 p.
Kamper’s Maddie
DK12503/2010 LS tæve
O&E: Sonja Kamper Christiansen


Intet billede indsendt

København, Store Dyrehave d. 17/9-2011

600m / 20T, Prøvens bedste,
1 pr, 67 p.
Familien Schau’s Bonja
DK20431/2009 KS tæve
O: Joan & Jens Schau
E: Lene Fløistrup


Gravkjaer Aladdin

København, Store Dyrehave d. 17/9-2011

600m / 3T, Prøvens bedste,
1 pr, 60 p.
Gravkjaer Aladdin
DK07961/2010 KS han
O: Tove Bau Petersen
E: Pia Nielsen


Markvangen's Baxter

Nordjylland, Tornby d. 11/9-2011

1000m / 40T, Prøvens bedste,
1 pr, 49 p.
Markvangen’s Baxter
DK22655/2009 RS han
O: Gert Sønderskov
E: Roland Dahl


Intet billede indsendt

Nordjylland, Tornby d. 11/9-2011

600m / 20T, Prøvens bedste,
1 pr, 55 p.
Marrondale’s Xynthia
DK17467/2009 RS tæve
O: Maryse T. Lindeman
E: Bruno Skov Rodkjær


Intet billede indsendt

Nordjylland, Tornby d. 11/9-2011

600m / 3T, Prøvens bedste,
1 pr, 69 p.
Ruhår’s Celeste
DK05398/2009 RS tæve
O: Gitte Engen
E: Anna Smed Hansen


Markvangen's Aslan

Storstrøm, Borremosen d. 11/9-2011

1000m / 40T, Prøvens bedste,
Hermed DKBRCH(S)
1 pr, 72 p.
Markvangen’s Aslan
DK17877/2008 RS han
O&E: Gert Sønderskov


Intet billede indsendt

Storstrøm, Borremosen d. 11/9-2011

600m / 20T, Prøvens bedste,
1 pr, 64 p.
Markvangen’s Baxi
DK22658/2009 RS han
O: Gert Sønderskov
E: Kim Schmidt


Intet billede indsendt

Storstrøm, Borremosen d. 11/9-2011

600m / 3T, Prøvens bedste,
1 pr, 62 p.
ABC’s Geo
DK13792/2009 RS han
O: Anne Lise Larsen
E: Ellen Gade


Markvangen's Aslan

Vestsjælland,  Grydebjerg Skov, d. 10/9-2011

1000m / 40T, Prøvens bedste,
1 pr, 56 p.
Markvangen’s Aslan
DK17877/2008 RS han
O&E: Gert Sønderskov


Intet billede indsendt

Vestsjælland,  Grydebjerg Skov, d. 10/9-2011

600m / 20T, Prøvens bedste,
1 pr, 61 p.
Hylleholt’s Hübertz
DK02094/2009 LS han
O: Vita & Bendt Jensen
E: Anette Edal


Lavse's Dirch Hårfager

Vestsjælland,  Grydebjerg Skov, d. 10/9-2011

600m / 3T, Prøvens bedste,
1 pr, 67 p.
Lavse’s Dirch Hårfager
DK10917/2009 LS han
O&E: Jette Bjerregaard


Ørumgaards Grith

Østjylland, Rosenvold d. 3/9-2011

1000m / 40T, Prøvens bedste,
1 pr, 67 p.
Ørumgaards Grith
11106/2006 RS tæve
O&E: Mona Lisa Højgaard


Kretzmann's Esta La Eden Rose

Østjylland, Rosenvold d. 3/9-2011

600m / 20T, Prøvens bedste,
1 pr, 71 p.
WUTJCH
Kretzmann’s Esta La Eden Rose
DK07842/2010 RS tæve
O: Jeanette Kretzmann
E: Dorte Sørensen


Sweet Unico's Uzzy

Østjylland, Rosenvold d. 3/9-2011

600m / 3T, Prøvens bedste,
1 pr, 45 p.
Sweet Unico’s Uzzy
DK01469/2009 LM han
O: Ulla Nicolaisen
E: Nete & Henning Larsen


Intet billede indsendt

Midtjylland, Hårup d. 28/8-2011

600m / 3T, Prøvens bedste,
1 pr, 68 p.
Tell
16204/2006 RS han
O: Lene Sørensen
E: Mette Jensen& Ludvig Rasmussen


Thy's Mille

Vestjylland, Tvis d. 27/8-2011

600m / 3T, Prøvens bedste,
1 pr, 70 p.
Thy’s Mille
DK14114/2010 RS tæve
O&E: Susie Hansen & Kaj Larsen


Intet billede indsendt

Himmerland, Rold Skov d. 13/8-2011

1000m / 40T, Prøvens bedste,
1 pr, 70 p.
Lykkebjerg’s Nico
DK04832/2008 KS han
O: Henning Sørensen
E: Anders Trige Ramten


Markvangen's Baxter

Himmerland, Rold Skov d. 13/8-2011

600m / 20T, Prøvens bedste,
1 pr, 57 p.
Markvangen’s Baxter
DK22655/2009 RS han
O: Gert Sønderskov
E: Roland Dahl


Intet billede indsendt

Himmerland, Rold Skov d. 13/8-2011

600m / 3T, Prøvens bedste,
1 pr, 63 p.
Muffin
DK11275/2010 KS tæve
O: Kirsten Bundgaard
E: Arvid Bjertrup


Markvangen's Aslan

Himmerland, Rold Skov d. 4/6-2011

600m / 20T, Prøvens bedste,
1 pr, 70 p.
Markvangen’s Aslan
DK17877/2008 RS han
O&E: Gert Sønderskov


Gravbassernes Beta

Himmerland, Rold Skov d. 4/6-2011

600m / 3T, Prøvens bedste,
1 pr, 66 p.
Gravbassernes Beta
DK18516/2010 LS tæve
O&E: Tanja Guldhammer & Kim Kristensen


Jægerhuset's Lærke

Nordsjælland, Skovene omkring Buresø d. 28/5-2011

1000m / 40T, Prøvens bedste,
1 pr, 58 p.
Jægerhuset’s Lærke
DK00210/2010 LS tæve
O: Gulle Kochendorff & Jørgen Hansen
E:  Mirjam Hoogeveen


Kamper's Maddie

Nordsjælland, Skovene omkring Buresø d. 28/5-2011

600m / 20T, Prøvens bedste,
1 pr, 65 p.
Kamper’s Maddie
DK12503/2010 LS tæve
O&E:  Sonja Kamper Christiansen


Bastagers Luna Poil Dure

Nordsjælland, Skovene omkring Buresø d. 28/5-2011

600m / 3T, Prøvens bedste,
1 pr, 71 p.
Bastagers Luna Poil Dure
DK02777/2010 RS tæve
O: Ole Hjort
E:  Dorthe Howard Grøn


Hørkær's Nutella

Hårup d. 1/5-2011

600m / 3T, Prøvens bedste,
1 pr, 61 p.
Hørkær’s Nutella
DK01053/2010 LDV tæve
O: Else Sørensen
E:  Hanne Mogensen


Lukka

Store Dyrehave d. 30/4-2011

600m / 3T, Prøvens bedste,
1 pr, 75 p.
Lukka
DK20495/2008 RS tæve
O: Birgit Reland
E:  Maja Ljungqvist & Ulrik Rosenkilde


Jægerhuset's Paw D. Anden

Store Dyrehave d. 30/4-2011

600m / 3T
1 pr, 72 p.
Jægerhuset’s Paw D. Anden
DK00209/2010 LS han
O: Gulle Kochendorff & Jørgen Hansen
E:  Jane Ellehave Borrisholt


Art Starni's Buster

Marbæk d. 16/4-2011

1000m / 40T, Prøvens bedste,
1 pr, 71 p.
Art Starni’s Buster
DK13300/2007 KS han
O: Helle Gabel
E:  Karl Jørgensen


Intet billede indsendt

Marbæk d. 16/4-2011

600m / 20T, Prøvens bedste,
1 pr, 73 p.
DKJCH
Lurifax
03681/2005 RS han
O: Kurt Christensen
E:  Henning Larsen


Intet billede indsendt

Marbæk d. 16/4-2011

600m / 3T, Prøvens bedste,
1 pr, 72 p.
Familien Schau’s Bonja
DK20431/2009 KS tæve
O: Joan & Jens Schau
E:  Lene Fløistrup


Intet billede indsendt

Tolne Bakker d. 16/4-2011

1000m / 40T, Prøvens bedste,
1 pr, 52 p.
Gl. Landevej’s Josie
DK22016/2007 RS tæve
O: Majbritt Hansen & Ole M. Dittmer
E:  Jørn Nørgaard


Intet billede indsendt

Tolne Bakker d. 16/4-2011

600m / 3T, Prøvens bedste,
1 pr, 69 p.
Basotto’s Stoffer De Vi
DK08057/2010 LS han
O&E: Inge Bruno Thomsen


Intet billede indsendt

Vemmetofte d. 10/4-2011

1000m / 40T, Prøvens bedste,
1 pr, 70 p.
Jægerhuset’s Vibe
DK10386/2008 LS tæve
O: Gulle Kochendorff & Jørgen Hansen
E:  Birgit & Erik Beckhmann


Intet billede indsendt

Vemmetofte d. 10/4-2011

600m / 20T, Prøvens bedste,
1 pr, 47 p.
Opalina’s Tracie Spencer
DK007814/2008 LDV tæve
O: Vibeke Jensen
E:  Anny & Jørgen Pedersen


Intet billede indsendt

Vemmetofte d. 10/4-2011

600m / 3T, Prøvens bedste,
1 pr, 62 p.
Opalina’s El Mondo
DK21819/2008 LDV han
O&E: Vibeke Jensen


Aura's Red Rose

Sjørup d. 10/4-2011

600m / 3T, Prøvens bedste,
1 pr, 71 p.
Aura’s Red Rose
DK05361/2008 LDV tæve
O: Mette Sørensen
E:  Pia Andersen


Hørkær's Ladybird

Sjørup d. 10/4-2011

600m / 3T
1 pr, 67 p. – Hermed DKCH(S)
Hørkær’s Ladybird
20259/2005 LDV tæve
O&E: Else Sørensen


Basotto's Nico

Stagsrode, Bobæk-Tehøj, Præsteskov d. 9/4-2011

1000m / 40T, Prøvens bedste,
1 pr, 54 p.
Basotto’s Nico
DK01291/2007 LS han
O: Inge Bruno Thomsen
E:  Birgitte Grodt


Intet billede indsendt

Stagsrode, Bobæk-Tehøj, Præsteskov d. 9/4-2011

600m / 20T, Prøvens bedste,
1 pr, 72 p.
Ørumgård’s Grith
11106/2006 RS tæve
O&E: Mona Lisa Højgaard


Intet billede indsendt

Stagsrode, Bobæk-Tehøj, Præsteskov d. 9/4-2011

600m / 3T, Prøvens bedste,
1 pr, 71 p.
Kretzmann’s Eugene Furst
DK07840/2010 RS han
O: Jeanette Kretzmann
E:  Lone Terman Kristensen


Intet billede indsendt

Stagsrode, Bobæk-Tehøj, Præsteskov d. 9/4-2011

600m / 3T
1 pr, 70 p.
Ørumgård’s Gustav
11107/2006 RS han
O: Mona Lisa Højgaard
E:  Per Mårtensson


Intet billede indsendt

Stagsrode, Bobæk-Tehøj, Præsteskov d. 9/4-2011

600m / 3T
1 pr, 69 p.
Charolaisgaarden’s Fanny
DK15122/2009 KS tæve
O: Jakob Villadsen
E: Johannes Gravgård Skov


Intet billede indsendt

Ringe, Fyn d. 3/4-2011

600m / 3T, Prøvens bedste,
1 pr, 47 p.
Markvangen’s Bette
DK22661/2009 RS tæve
O: Gert Sønderskov
E:  Ulf Fabian-Jessing


Kamper's Maddie

Vestsjælland d. 27/3-2011

600m / 3T, Prøvens bedste,
1 pr, 60 p.
Kamper’s Maddie
DK12503/2010 LS tæve
O&E:  Sonja Kamper Christiansen