Sporprøveresultater 2012

 

Art Starni’s Dixie

Syd- og Sønderjylland, Løgumkloster d. 7/10-2012

600m /3T, Prøvens bedste,
1 pr, 75 p.

Art Starni’s Dixie
DK01994/2012 KS tæve
O&E: Helle Gabel


Intet billede indsendt

Syd- og Sønderjylland, Løgumkloster d. 7/10-2012

600m /3T,
1 pr, 68 p.

Charletan’s Unique Freja
DK17146/2011 RS tæve
O: Niels Bertram Mikkelsen
E: Yrsa & Freddy Pedersen


Intet billede indsendt

Nordsjælland, Skovene omkring Buresø d. 6/10-2012

600m /3T, Prøvens bedste
1 pr, 75 p.

Basotto’s Pegase
DK12893/2011 LS tæve
O: Inge Bruno Thomsen
E: Jette Bjerregaard


Intet billede indsendt

Nordsjælland, Skovene omkring Buresø d. 6/10-2012

600m /3T,
1 pr, 71 p.

Gribsholt’s Exotic Cille
16732/2006 LS tæve
O: Kirstin & Per Sørensen
E: Tobias Jørgensen


Vibes Urban

Nordsjælland, Skovene omkring Buresø d. 6/10-2012

600m /3T,
1 pr, 69 p.

Vibes Urban
DK09621/2010 LDV han
O: Vibeke Vamberg
E: Susanne Surlykke


Jægerhuset’s Lærke

København, Store Dyrehave d. 29/9-2012

1000m /40T, Prøvens bedste,
1 pr, 69 p.

Jægerhuset’s Lærke
DK00210/2010 LS tæve
O: Gudrun Kochendorff & Jørgen Hansen
E: Mirjam Hoogeveen


Intet billede indsendt

Store Dyrehave d. 29/9-2012

600m /3T, Prøvens bedste,
1 pr, 62 p.

Basotto’s Pierre Hugo
DK12891/2011 LS han
O: Inge Bruno Thomsen
E: Line Iwers Pedersen


Astrid

Midtjylland, Hårup d. 22/9-2012

600m /20T, Prøvens bedste,
1 pr, 72 p.

Astrid
DK03308/2011 LS tæve
O: Carina Brunn
E: Ajs Dam


Aura’s Klaus-Kludder

Midtjylland, Hårup d. 22/9-2012

600m /3T, Prøvens bedste,
1 pr, 73 p.

Aura’s Klaus-Kludder
DK11266/2011 LDV han
O: Mette Sørensen
E: Erik Andersen


Rukrogen’s Shiri

Vestsjælland, Grydebjerg Skov d. 9/9-2012

600m /3T, Prøvens bedste,
1 pr, 51 p.

Rukrogen’s Shiri
DK13532/2011 RS tæve
O: Pia & Kurt Jensen
E: Ivan Møller Nielsen


Intet billede indsendt

Østjylland, Rosenvold d. 8/9-2012

1000m /40T, Prøvens bedste,
1 pr, 74 p.

Ørumgård’s Grith
11106/2006 RS tæve
O&E: Mona Lisa Højgaard


Intet billede indsendt

Østjylland, Rosenvold d. 8/9-2012

600m /3T, Prøvens bedste,
1 pr, 70 p.

Basotto’s Petit Noir
DK12892/2011 LS tæve
O&E: Inge Bruno Thomsen


Intet billede indsendt

Østjylland, Rosenvold d. 8/9-2012

600m /3T,
1 pr, 67 p.

Markvangen’s Cirkeline
DK03884/2011 RS tæve
O&E: Gert Sønderskov


Intet billede indsendt

Storstrøm, Borremosen d. 2/9-2012

600m /20T, Prøvens bedste,
1 pr, 70 p.

Jægerhuset’s Paw D. Anden
DK00209/2010 LS han
O: Gudrun Kochendorff  Jørgen Hansen
E: Jane Ellehave Borrisholt


Farnæshøj’s Medina

Storstrøm, Borremosen d. 2/9-2012

600m /3T, Prøvens bedste,
1 pr, 57 p.

DKCH(G)
Farnæshøj’s Medina
DK09557/2010 RS tæve
O&E: Maybritt Boesen


Marrondales Xynthia

Nordjylland, Tornby d. 1/9-2012

1000m /40T, Prøvens bedste,
1 pr, 52 p.

Marrondales Xynthia
DK17467/2009 RS tæve
O: Maryse T. Lindeman
E: Marianne & Bruno Skov Rodkjær


Intet billede indsendt

Nordjylland, Tornby d. 1/9-2012

600m /3T, Prøvens bedste,
1 pr, 68 p.

Hørkær’s Dagmar Tusindfryd
DK14155/2010 LDV tæve
O: Else Sørensen
E: Helle Susanne Nielsen


Ex Sentia Gentleman’s Agreement

Vestjylland, Borbjerg & Tvis Plantager d. 25/8-2012

600m /3T, Prøvens bedste,
1 pr, 73 p.

Ex Sentia Gentleman’s Agreement
DK17359/2011 RS han
O: I. & A. Malecka
E: Susie Hansen & Trine Blume


Gl. Landevej’s Hubertus

Himmerland, Rold Skov d. 18/8-2012

1000m /40T, Prøvens bedste,
1 pr, 69 p.
Hermed DKBRCH(S) & NORDBRCH 

DKCH(D) SECH(D) SEVCH NOVCH Gl.Landevej’s Hubertus
03761/2002 RS han
O&E: Majbritt Hansen & Ole M. Dittmer


Aura's Hannah

Aura’s Hannah

Himmerland, Rold Skov d. 18/8-2012

600m /3T, Prøvens bedste,
1 pr, 69 p.

Aura’s Hannah
DK00319/2012 LDV tæve
O: Mette Sørensen
E: Marianne Høgh & Dennis Højen


Intet billede indsendt

Himmerland, Rold Skov d. 18/8-2012

600m /3T,
1 pr, 68 p.

Thy’s Olle
DK12184/2011 RS han
O: Susie Hansen & Kaj Larsen
E: Camilla Guldberg


Markvangen’s Cayla

Himmerland, Rold Skov d. 16/6-2012

600m /20T, Prøvens bedste,
1 pr, 70 p.
Markvangen’s Cayla
DK03888/2011 RS tæve
O: Gert Sønderskov
E: Mogens Højen


Intet billede indsendt

Himmerland, Rold Skov d. 16/6-2012

600m /3T, Prøvens bedste,
1 pr, 72 p.
Svibjergs Max
DK10657/2011 RS han
O: Henrik Larsen
E: Rasmus Larsen


Lykkebjerg’s Zarif

Himmerland, Rold Skov d. 16/6-2012

600m /3T,
1 pr, 70 p.
Lykkebjerg’s Zarif
DK11925/2011 KS han
O: Henning Sørensen
E: Christian Kaagaard


Markvangen’s Caro

Nordsjælland, Skovene omkring Buresø d. 2/6-2012

600m /3T, Prøvens bedste,
1 pr, 70 p.
Markvangen’s Caro
DK03886/2011 RS tæve
O: Gert Sønderskov
E: Jonna Hanne Rask


Markvangen’s Carla

Nordsjælland, Skovene omkring Buresø d. 2/6-2012

600m /3T,
1 pr, 69 p.
Markvangen’s Carla
DK03885/2011 RS tæve
O: Gert Sønderskov
E: Marianne Radmer


Hørkær’s Marc’o Polo

Nordsjælland, Skovene omkring Buresø d. 2/6-2012

600m /3T,
1 pr, 69 p.
Hørkær’s Marc’o Polo
DK13181/2011 LDV han
O: Else Sørensen
E: Lisbeth & Kim Rydahl


Intet billede indsendt

Nordsjælland, Skovene omkring Buresø d. 2/6-2012

600m /3T,
1 pr, 68 p.
Tau’s Gefion Mads
DK14319/2010 RS han
O: Elsebeth Mikkelsen
E: Freddy Esmann & Lis Ravn


Markvangen’s Baxter

Nordjylland, Tolne d. 28/4-2012

1000m /40T, Prøvens bedste,
1 pr, 75 p.
Hermed DKBRCH(S)
Markvangen’s Baxter
DK22655/2009 RS han
O: Gert Sønderskov
E: Roland Dahl


Intet billede indsendt

Nordjylland, Tolne d. 28/4-2012

600m /20T, Prøvens bedste,
1 pr, 49 p.
Ruhår’s Celeste
DK05398/2009 RS tæve
O: Gitte Engen
E: Anna Smed Hansen


Markvangen’s Cayla

Nordjylland, Tolne d. 28/4-2012

600m /3T, Prøvens bedste,
1 pr, 70 p.
Markvangen’s Cayla
DK03888/2011 RS tæve
O: Gert Sønderskov
E: Mogens Højen


Kokborg’s Miss Molly

Midtjylland, Hårup d. 22/4-2012

600m / 3T, Prøvens bedste,
1 pr, 69 p.
Kokborg’s Miss Molly
DK04454/2011 RS tæve
O: Jørgen H. Jensen
E: Susie Hansen & Kaj Larsen


Art Starni’s Cille

Syd- og Sønderjylland, Marbæk d. 21/4-2012

600m / 3T, Prøvens bedste,
1 pr, 73 p.
Art Starni’s Cille
DK17705/2008 KS tæve
O&E: Helle Gabel


Gribsholt’s Fernando

Storstrøm, Vemmetofte d. 15/4-2012

1000m / 40T, Prøvens bedste,
1 pr, 57 p.
Hermed DKBRCH(S)
DKCH(S) KLBCH
Gribsholt’s Fernando
DK12766/2007 LS han
O: Kirstin & Per Sørensen
E: Sonja Larssø Jensen


Astrid

Storstrøm, Vemmetofte d. 15/4-2012

600m / 3T, Prøvens bedste,
1 pr, 67 p.
Astrid
DK03308/2011 LS tæve
O: Carina Brunn
E: Ajs Dam


Gribsholt’s Fernando

København, Store Dyrehave d. 31/3-2012

1000m / 40T, Prøvens bedste,
1 pr, 70 p.
DKCH(S) KLBCH
Gribsholt’s Fernando
DK12766/2007 LS han
O: Kirstin & Per Sørensen
E: Sonja Larssø Jensen


Kampers Murphy

København, Store Dyrehave d. 31/3-2012

600m / 20T, Prøvens bedste,
1 pr, 72 p.
Kampers Murphy
DK12505/2010 LS han
O: Sonja Kamper Christiansen
E: Jytte Jensen


Correll’s Lawendel Luna

København, Store Dyrehave d. 31/3-2012

600m / 3T, Prøvens bedste,
1 pr, 69 p.
Correll’s Lawendel Luna
DK12954/2011 RS tæve
O&E: Sandra Wendel


Lara Von Der Weidewiese

København, Store Dyrehave d. 31/3-2012

600m / 3T,
1 pr, 67 p.
DKV11
Lara Von Der Weidewiese
DK02081/2011 LS tæve
O: Anja Pusch
E: Ulla Lundberg


Intet billede indsendt

København, Store Dyrehave d. 31/3-2012

600m /3T,
1 pr, 67 p.
Kampers Moreno
DK12506/2010 LS han
O: Sonja Kamper Christiansen
E: Lise Ipsen


Bastager’s Luna Poil Dure

Østjylland, Stagsrode, Bobæk, Ørum d. 31/3-2012

600m /20T, Prøvens bedste,
1 pr, 69 p.
Bastagers Luna Poil Dure
DK05286/2010 RS tæve
O: Ole Hjort
E: Dorthe Howard Grøn


Buevang Queenie

Østjylland, Stagsrode, Bobæk, Ørum d. 31/3-2012

600m /3T, Prøvens bedste,
1 pr, 68 p.
Buevang Queenie
DK21623/2009 KS tæve
O&E: Johanne & Leif Andreasen


Markvangen’s Baxter

Vestjylland, Sjørup d. 24/3-2012

1000m /40T, Prøvens bedste,
1 pr, 67 p.
Markvangen’s Baxter
DK22655/2009 RS han
O: Gert Sønderskov
E: Roland Dahl


Intet billede indsendt

Vestjylland, Sjørup d. 24/3-2012

600m /3T, Prøvens bedste,
1 pr, 60 p.
Brandlunden’s Pirko
DK14409/2011 RS tæve
O: Lars Andersen
E: Ian Gottlieb


Intet billede indsendt

Vestsjælland, Grydebjerg Skov d. 24/3-2012

1000m /40T, Prøvens bedste,
1 pr, 75 p.
Hesselvang’s Cassandra
12027/2006 LS tæve
O: Ulla Lundberg
E: Anne Leopold


Gravkjaer Aladdin

Vestsjælland, Grydebjerg Skov d. 24/3-2012

600m /20T, Prøvens bedste,
1 pr, 52 p.
Gravkjaer Aladdin
DK07961/2010 KS han
O: Tove Bau Petersen
E: Pia & Peter Nielsen


Fam. Hofman’s Mango

Vestsjælland, Grydebjerg Skov d. 24/3-2012

600m /3T, Prøvens bedste,
1 pr, 61 p.
DKV11
Fam. Hofman’s Mango
DK19455/2010 LS han
O&E: Lone Hofman