Sporprøveresultater 2013

 

 

Hørkær's Marc'o Polo

Hørkær’s Marc’o Polo

Skovene omkring Buresø d. 5/10-2013

1000m, 40T
Prøvens bedste, 1 pr. 60
p.

DKCH(S) SECH(S) SEVCH NOVCH FICH NORDCH DKBRCH(S) NORDBRCH(S) WUTJCH NORDJV12
Hørkær’s Marc’o Polo DK13181/2011 LDV han

O: Else Sørensen
E: Lisbeth & Kim Rydahl


Lavse's Falk Hårfager

Lavse’s Falk Hårfager

Skovene omkring Buresø d. 5/10-2013

600m, 3T
Prøvens bedste, 1 pr. 56
p.

Lavse’s Falk Hårfager
DK09304/2012 LS han

O: Jette Bjerregaard
E: Inge Petersen


 

Selene

Selene

Løgumkloster & Marbæk d. 29/9-2013

1000m, 40T
Prøvens bedste, 1 pr. 60 p.

DKCH(S) NORDV12 KLBCH
Selene DK14814/2010 LDV tæve

O&E: Pia Fast Graversen


Art Starni's Dixie

Art Starni’s Dixie

Løgumkloster & Marbæk d. 29/9-2013

600m, 20T
Prøvens bedste, 1 pr. 63 p.

Art Starni’s Dixie
DK01994/2012 KS tæve

O&E: Helle Gabel


Knuthenborgs Quintessa

Knuthenborgs Quintessa

Løgumkloster & Marbæk d. 29/9-2013

600m, 3T
Prøvens bedste, 1 pr. 69 p.

Knuthenborgs Quintessa
DK20540/2010 RDV tæve

O: Charlotte Knuth
E: Marie & Cecilie Hamming


Astrid

Astrid

Hårup d. 28/9-2013

1000m, 40T
Prøvens bedste, 1 pr. 73 p.

Astrid
DK03308/2011 LS tæve

O: Carina Brunn
E: Ajs Dam


Hørkær's Marc'o Polo

Hørkær’s Marc’o Polo

Grydebjerg Skov d. 15/9-2013

1000m, 40T
Prøvens bedste, 1 pr. 57
p.

DKCH(S) SECH(S) SEVCH NOVCH FICH NORDCH WUTJCH NORDJV12
Hørkær’s Marc’o Polo
DK13181/2011 LDV han

O: Else Sørensen
E: Lisbeth & Kim Rydahl


Toftekæret's Harald

Toftekæret’s Harald

Grydebjerg Skov d. 15/9-2013

600m, 20T
Prøvens bedste, 1 pr. 65
p.

Toftekæret’s Harald
DK00711/2013 RS han

O: Inger Lise & Poul Poulsen
E: Pia Nielsen


intet5Store Dyrehave d. 14/9-2013

1000m, 40T
Prøvens bedste, 1 pr. 67
p.

Doggsides Princess Congress
S 18775/2006 LDV tæve

O: Carina Christiansen
E: Anita Turesson


Toftekæret's Freya

Toftekæret’s Freya

Store Dyrehave d. 14/9-2013

600m, 20T
Prøvens bedste, 1 pr. 53
p.

Toftekæret’s Freya
DK12348/2010 RS tæve

O: Inger Lise & Poul Poulsen
E: Helen & Niels Johansen


intet5Store Dyrehave d. 14/9-2013

600m, 3T
Prøvens bedste, 1 pr. 69
p.

Hakino’s Frost Night Diva
DK02660/2013 KDV tæve

O: Hanne Kill
E: Henrik Pedersen


Vandhøjens Aya

Vandhøjens Aya

Borremosen d. 8/9-2013

600m, 3T
Prøvens bedste, 1 pr. 75
p.

Vandhøjens Aya
DK03531/2012 RS tæve

O: Mette & Michael Frederiksen
E: Jytte Schwartzbach


intet5Borremosen d. 8/9-2013

600m, 3T
1 pr. 67
p.

Altima’s Danta
SE 24057/2012 LDV han

O&E: Erica Ericsson


Aura's Hannah

Aura’s Hannah

Rosenvold d. 7/9-2013

1000m, 40T
Prøvens bedste, 1 pr. 69
p.

Aura’s Hannah
DK00319/2012 LDV tæve

O: Mette Sørensen
E: Marianne Høgh & Dennis Højen


Tell

Tell

Rosenvold d. 7/9-2013

600m, 20T
Prøvens bedste, 1 pr. 51
p.

DKBRCH(G)
Tell
16204/2006 RS han

O: Lene Sørensen
E: Mette Jensen & Ludvig Rasmussen


intet5Rosenvold d. 7/9-2013

600m, 3T
Prøvens bedste, 1 pr. 68
p.

Buevang Nimbus
DK19484/2007 KS han

O: Johanne & Leif Andreasen
E: Lone Hansen


Sasja's Monty

Sasja’s Monty

Rosenvold d. 7/9-2013

600m, 3T
1 pr. 67
p.

Sasja’s Monty
DK15434/2012 LDV han

O: Kirsten & Jan Stærk Jacobsen
E: Merete & Ib Lunding


intet5Tornby d. 31/8-2013

600m, 3T
Prøvens bedste, 1 pr. 56
p.

Aura’s Karl-Marx
DK09401/2012 LDV han

O: Mette Sørensen
E: Charlotte Friis


 

 

Lykkebjerg's Bibi

Lykkebjerg’s Bibi

Rold Skov d. 17/8-2013

600m, 3T
Prøvens bedste, 1 pr. 73
p.

Lykkebjerg’s Bibi
DK08037/2012 KS tæve

O&E: Henning Sørensen


Jægerhuset's Paw D. Anden

Jægerhuset’s Paw D. Anden

Feldborg Borbjerg-Nørreskoven d. 11/8-2013

1000m, 40T
Prøvens bedste, 1 pr. 66
p.

DKCH(S)
Jægerhuset’s Paw D. Anden
DK00209/2010 LS han

O: Gudrun Kochendorff & Jørgen Hansen
E: Jane Ellehave Borrisholt


 

Jonstrupdal Zappa

Jonstrupdal Zappa

Rold Skov d. 8/6-2013

1000m, 40T
Prøvens bedste, 1 pr. 68
p.

Jonstrupdal Zappa
DK03456/2007 LDV han

O: Anne Pedersen
E: Dennis Højen


Ved Skoven's Dachs Dina

Ved Skoven’s Dachs Dina

Rold Skov d. 8/6-2013

600m, 20T
Prøvens bedste, 1 pr. 67
p.

Ved Skoven’s Dachs Dina
DK05420/2009 KS tæve

O: Hanne Vibeke Frederiksen
E: Jens Andersen


Mokker's Norah Jonas

Mokker’s Norah Jonas

Rold Skov d. 8/6-2013

600m, 3T
Prøvens bedste, 1 pr. 66
p.

Mokker’s Norah Jonas
DK03442/2012 RM tæve

O: Trine Blume
E: Susie Hansen & Kaj Larsen


 

Pågarnas Pollypollylilly

Pågarnas Pollypollylilly

Skovene omkring Buresø d. 1/6-2013

1000m, 40T

Prøvens bedste, 1 pr. 75 p.

SVCH NVCH
Pågarnas Pollypollylilla
S 18775/2003 LDV tæve

O: Rune Åhman
E: Anita Turesson


intet5Skovene omkring Buresø d. 1/6-2013

1000m, 40T
1 pr. 68
p.

DKCH(S)
Jægerhuset’s Paw D. Anden
DK00209/2010 LS han

O: Gudrun Kochendorff & Jørgen Hansen
E: Jane Ellehave Borrisholt


intet5Skovene omkring Buresø d. 1/6-2013

600m, 3T
Prøvens bedste, 1 pr. 64
p.

Gribsholt’s Havanna
DK12823/2012 LS tæve

O: Kirstin & Per Sørensen
E: Anne Leopold


 

intet5Grydebjerg Skov d. 27/4-2013

1000m, 40T
Prøvens bedste, 1 pr. 56
p.

Markvangen’s Baxi
DK22658/2009 RS han

O: Gert Sønderskov
E: Kim Schmidt


Hørkær's Lord Nelsen

Hørkær’s Lord Nelsen

Grydebjerg Skov d. 27/4-2013

600m, 20T
Prøvens bedste, 1 pr. 57
p.

Hørkær’s Lord Nelson
20256/2005 LDV han

O: Else Sørensen
E: Helle Kjær Sørensen


Gribsholt's Hatla

Gribsholt’s Hatla

Grydebjerg Skov d. 27/4-2013

600m, 3T
Prøvens bedste, 1 pr. 70
p.

Gribsholt’s Hatla
DK12824/2012 LS tæve

O&E: Kirstin & Per Sørensen


intet5Grydebjerg Skov d. 27/4-2013

600m, 3T
1 pr. 68
p.

Tejs
DK06526/2011 KS han

O: Charlotte & Tommy Søgaard
E: Marianne Vind Petersen


intet5

Marbæk d. 20/4-2013

600m, 20T
Prøvens bedste, 1 pr. 72
p.

Charolaisgården’s Mie
DK07905/2011 KS tæve

O: Jakob Villadsen
E: Helene & Jesper Bækgård


Ru'markens Valde

Ru’markens Valde

Marbæk d. 20/4-2013

600m, 3T
Prøvens bedste, 1 pr. 71
p.

Ru’markens Valde
DK10143/2010 RS han

O: Dorte Risum
E: Annette & Poul Andersen


 

Charolaisgården's Saul

Charolaisgården’s Saul

Marbæk d. 20/4-2013

600m, 3T
1 pr. 67
p.

Charolaisgården’s Saul
DK04129/2012 KS han

O: Jakob Villadsen
E: Gurli Kramer



Hesselvang's Cassandra

Hesselvang’s Cassandra

Vemmetofte d. 14/4-2013

1000m, 40T
Prøvens bedste, 1 pr. 73
p.

Hesselvang’s Cassandra
12027/2006 LS tæve

O: Ulla Lundberg
E: Anne Leopold


 intet5
Vemmetofte d. 14/4-2013

1000m, 40T
1 pr. 70
p.

Markvangen’s Baxi
DK22658/2009 RS tæve

O: Gert Sønderskov
E: Kim Schmidt


intet5Vemmetofte d. 14/4-2013

600m, 3T
Prøvens bedste, 1 pr. 70
p.

Bevi Frk. Fiva
DK08877/2011 RS tæve

O: Benthe Jensen
E: Maybritt Boesen


 

Hørkær’s Marc’o Polo

Store Dyrehave d. 13/4-2013

600m, 20T
Prøvens bedste, 1 pr. 66
p.

WUTJCH NORDJV12
Høekær’s Marc’o Polo
DK13181/2011 LDV han

O: Else Sørensen
E: Lisbeth & Kim Rydahl


Opalina's Dream Maker

Opalina’s Dream Maker

Store Dyrehave d. 13/4-2013

600m, 3T
Prøvens bedste, 1 pr. 70
p.

Opalina’s Dream Maker
DK18025/2008 LS han

O&E: Vibeke Jensen


 

Stagsrode, Bobæk, Ørum d. 6/4-2013

1000m, 40T
Prøvens bedste, 1 pr. 75
p.

Basotto’s Nico
DK01291/2007 LS han

O: Inge Bruno Thomsen
E: Birgitte Grodt

 


 

Jonstrupdal Zappa

Jonstrupdal Zappa

Stagsrode, Bobæk, Ørum d. 6/4-2013

1000m, 40T
1 pr. 67
p.

Jonstrupdal Zappa
DK03456/2007 LDV han

O: Anne Pedersen
E: Dennis Højen


Aura's Hannah

Aura’s Hannah

Stagsrode, Bobæk, Ørum d. 6/4-2013

600m, 20T
Prøvens bedste, 1 pr. 69
p.

Aura’s Hannah
DK00319/2012 LDV tæve

O: Mette Sørensen
E: Marianne Høgh & Dennis Højen


 

Markvangen’s Eixos

Stagsrode, Bobæk, Ørum d. 6/4-2013

600m, 3T
Prøvens bedste, 1 pr. 69
p.

Markvangen’s Eixos
DK09809/2012 RS han

O: Gert Sønderskov
E: Ninna Lindved Sørensen


Stagsrode, Bobæk, Ørum d. 6/4-2013

600m, 3T
1 pr. 69
p.

Gravmand Roma
DK12618/2011 RS tæve

O: Ninna Lindved Sørensen
E: Lone Lisbeth Jensen