Sporprøveresultater 2014

 

 

 

 

Art Starni's Dixie

Art Starni’s Dixie

Marbæk Plantage, Syd- og Sønderjylland d. 28/9-2014

 1000m, 40T
Prøvens Bedste, 1 pr. 73
 p.
Hermed DKBRCH(S)

Art Starni’s Dixie
DK01994/2012 KS tæve

O&E: Helle Gabel


 

 

intet5Marbæk Plantage, Syd- og Sønderjylland d. 28/9-2014

 600m, 3T
Prøvens Bedste, 1 pr. 68
 p.

Berknov’s Britt
DK04577/2013 RDV tæve

O: Ole Berknov
E: Ann Laura Lunnbjerg


 

 

intet5Marbæk Plantage, Syd- og Sønderjylland d. 28/9-2014

 600m, 3T
1 pr. 67
 p.

Berknov’s Gaia
DK02771/2014 RDV tæve

O: Ole Berknov
E: Ann Laura Lunnbjerg


 

 

Hørkær's Marc'o Polo

Hørkær’s Marc’o Polo

Grydebjerg Skov, Vestsjælland d. 27/9-2014

1000m, 40T
Prøvens Bedste, 1 pr. 45
 p.
DKCH(S) FICH SECH(S) NORDCH DKBRCH(S) SEVCH NOVCH NORDBRCH(S) SICH NORDJV12 WUTJCH HRCH
Hørkær’s Marc’o Polo
DK13181/2011 LDV han

O: Else Sørensen
E: Lisbeth & Kim Rydahl


 

 

intet5Grydebjerg Skov, Vestsjælland d. 27/9-2014

600m, 20T
Prøvens Bedste, 1 pr. 60
 p.
Vandhøjens Aya
DK03531/2012 RS tæve

O: Mette & Michael Frederiksen
E: Jytte Schwartzbach


 

 

intet5Grydebjerg Skov, Vestsjælland d. 27/9-2014

600m, 3T
Prøvens Bedste, 1 pr. 62
 p.
Højsletgaards Xenia
DK01237/2012 RDV tæve

O: Jens Chr. Andersen
E: Thommas Matthisen


 

intet5Hårup, Midtjylland  d. 27/9-2014

600m, 3T
Prøvens bedste, 1 pr. 73
 p.

Cecilka Z Rostenských Bori
DK20042/2011 RS tæve

O: R. Dolezelik
E: Gerda & Henning Larsen


 

intet5Store Dyrehave & Slagslunde, København  d. 20/9-2014

600m, 3T
Prøvens bedste, 1 pr. 68
 p.

Toftekæret’s Ingolf
DK14398/2013 RS han

O: Inger Lise & Poul Poulsen
E: Pia Nielsen & Kenneth Kmiecik


 

intet5Borremosen, Storstrøm d. 7/9-2014

600m, 3T
Prøvens bedste, 1 pr. 75
 p.

Rafeldi’s Axel Fidelis
DK14145/2013 RS han

O: Marie-Louise & Jens Slettegaard
E: Bente & Jørgen Jensen


 

 

Gravmand Trille

Gravmand Trille

Rosenvold, Østjylland d. 6/9-2014

600m, 3T
Prøvens bedste, 1 pr. 68
 p.

Gravmand Trille
DK14961/2013 RS tæve

O: Ninna Lindved Sørensen
E: Helle L. Kjeldsen


intet5Tolne Skov, Nordjylland d. 30/8-2014

600m, 3T
Prøvens bedste, 1 pr. 45
 p.

Skodshøj Tara
DK11444/2013 RS tæve

O&E: Grethe Busk


intet5Feldborg/Tvis, Vestjylland d. 23/8-2014

600m, 20T
Prøvens bedste, 1 pr. 64
 p.

Brandlunden’s Puk
DK14410/2011 RS tæve

O: Lars Andersen
E: Mogens Brandt


 

intet5Feldborg/Tvis, Vestjylland d. 23/8-2014

600m, 3T
Prøvens bedste, 1 pr. 71
 p.

Bibi
DK06738/2013 KS tæve

O&E: Arvid Bjertrup


 

intet5Rold Skov, Himmerland d. 16/8-2014

600m, 3T
Prøvens bedste, 1 pr. 74
 p.

Nimik Demitri
DK09233/2007 KS han

O: Michael Allerup Nielsen
E: Birthe Nielsen


 

intet5Rold Skov, Himmerland d. 16/8-2014

600m, 3T
1 pr. 68
 p.

Gl.Landevej’s L. Uno
DK15014/2013 RS tæve

O: Majbritt Hansen
E: Jens Skovbo Pedersen


Ruhår's Frøken Flicka

Ruhår’s Frøken Flicka

Rold Skov, Himmerland d. 14/6-2014

600m, 3T
Prøvens bedste, 1 pr. 71
 p.

Ruhår’s Frøken Flicka
DK01034/2013 RS tæve

O&E: Gitte Engen


 

 

Gl.Landevej's Lazy

Gl.Landevej’s Lazy

Rold Skov, Himmerland d. 14/6-2014

600m, 3T
1 pr. 70
 p.

Gl. Landevej’s Lazy
DK15015/2013 RS tæve

O&E: Majbritt Østen


 

Markvangen's Dirk

Markvangen’s Dirk

Rold Skov, Himmerland d. 14/6-2014

600m, 3T
1 pr. 67
 p.

Markvangen’s Dirk
DK04223/2012 RS han

O: Gert Sønderskov
E: Ryon Sørensen


intet5Skovene omkring Buresø, Nordsjælland d. 24/5-2014

1000m, 40T
Prøvens bedste, 1 pr. 60
 p.

SEVCH Tonedo’s Amie In Red
SE39775/2010 LS tæve

O: L. Martens
E: K. Tufvesson


 

Lavse's Falk Hårfager

Lavse’s Falk Hårfager

Skovene omkring Buresø, Nordsjælland d. 24/5-2014

600m, 20T
Prøvens bedste, 1 pr. 67
 p.

Lavse’s Falk Hårfager
DK09304/2012 LS han

O: Jette Bjerregaard
E: Inge Petersen


 

intet5Skovene omkring Buresø, Nordsjælland d. 24/5-2014

600m, 3T
Prøvens bedste, 1 pr. 67
 p.

Sweet Unico’s Zeillia
DK04421/2013 LDV tæve

O: Ulla Nicolaisen
E: Lena & Peter Olsen


intet5Tolne, Nordjylland d. 27/4-2014

600m, 3T
Prøvens bedste, 1 pr. 58
 p.

Aura’s Alfie
DK01570/2011 LS han

O: Mette Sørensen
E: Finn Sørensen


intet5Hårup, Midtjylland d. 19/4-2014

600m, 3T
Prøvens bedste, 1 pr. 71
 p.

Tess
DK06531/2011 RS tæve

O&E: Henrik Lykke Sørensen


Kampers Ozzy

Kampers Ozzy

Vemmetofte, Storstrøm d. 13/4-2014

600m, 3T
Prøvens bedste, 1 pr. 68
 p.

Kampers Ozzy
DK12072/2013 LS han

O: Sonja Kamper Christiansen
E: Jytte Jensen


 

 

Basotto's Spike

Basotto’s Spike

Vemmetofte, Storstrøm d. 13/4-2014

600m, 3T
1 pr. 67
 p.

Basotto’s Spike
DK10861/2013 LS han

O: Inge Bruno Thomsen
E: Helle Kjær Sørensen


 

Art Starni's Dixie

Art Starni’s Dixie

Marbæk Plantage, Syd- og Sønderjylland d. 12/4-2014

 1000m, 40T
Prøvens Bedste, 1 pr. 75
 p.

Art Starni’s Dixie
DK01994/2012 KS tæve

O&E: Helle Gabel


 

Markvangen's Cayla

Markvangen’s Cayla

Marbæk Plantage,  Syd- og Sønderjylland d. 12/4-2014

1000m, 40T
1 pr. 67
 p.

Markvangen’s Cayla
DK03888/2011 RS tæve

O: Gert Sønderskov
E: Rikke & Mogens Højen


 

intet5Marbæk Plantage,  Syd- og Sønderjylland d. 12/4-2014

600m, 20T
Prøvens bedste, 1 pr. 70
 p.

Markvangen’s Enya
DK09813/2012 RS tæve

O: Gert Sønderskov
E: Susanne & Mogens Højen


 

 

Lykkebjerg's Coco

Lykkebjerg’s Coco

Marbæk Plantage,  Syd- og Sønderjylland d. 12/4-2014

600m, 3T
Prøvens bedste, 1 pr. 71
 p.

Lykkebjerg’s Coco
DK09508/2012 KS han

O: Henning Sørensen
E: Lisbeth Sigaard


Markvangen's Cayla

Markvangen’s Cayla

Stagsrode, Bobæk & Ørum,  Østjylland d. 5/4-2014

1000m, 40T
Prøvens bedste, 1 pr. 66
 p.

Markvangen’s Cayla
DK03888/2011 RS tæve

O: Gert Sønderskov
E: Rikke & Mogens Højen


 

Sasja's Monty

Sasja’s Monty

Stagsrode, Bobæk & Ørum,  Østjylland d. 5/4-2014

600m, 20T
Prøvens bedste, 1 pr. 73
 p.

DKJV13
Sasja’s Monty
DK15434/2012 LDV han

O: Kirsten Stærk & Jan Jacobsen
E: Merete & Ib Lunding


 

intet5Stagsrode, Bobæk & Ørum,  Østjylland d. 5/4-2014

600m, 3T
Prøvens bedste, 1 pr. 74
 p.

Markvangen’s Enya
DK09813/2012 RS tæve

O: Gert Sønderskov
E: Susanne & Mogens Højen


 

Buevang Valentin

Buevang Valentin

Stagsrode, Bobæk & Ørum,  Østjylland d. 5/4-2014

600m, 3T
1 pr. 71
 p.

Buevang Valentin
DK03029/2013 KS han

O&E: Johanne & Leif Andreasen


Chilli's Ugly Duckling

Chilli’s Ugly Duckling

Store Dyrehave, København d. 5/4-2014

600m, 3T
Prøvens bedste, 1 pr. 66
 p.

Chilli’s Ugly Duckling
DK06894/2009 LM tæve

O: Dorthe Suwala
E: Lene & Asger Welander


intet5Grydebjerg Skov, Vestsjælland d. 29/3-2014

600m, 20T
Prøvens bedste, 1 pr. 61
 p.

Gribsholt’s Havanna
DK12823/2012 LS tæve

O: Kirstin & Per Sørensen
E: Anne Leopold


intet5Grydebjerg Skov, Vestsjælland d. 29/3-2014

600m, 3T
Prøvens bedste, 1 pr. 61
 p.

Hylleholt’s Kicky
DK15584/2011 LS tæve

O: Vita & Bendt Jensen
E: Anette Hollænder


 

 

Rukrogen's Siff

Rukrogen’s Siff

Skovene omkring Ringe, Fyn d. 23/3-2014

600m, 3T
Prøvens bedste, 1 pr. 56
 p.

Rukrogen’s Siff
DK13534/2011 RS tæve

O: Pia & Kurt Jensen
E: Kirsten & Lars  Rasmussen


 

Art Starni's Dixie

Art Starni’s Dixie

Sjørup, Vestjylland d. 22/3-2014

1000m, 40T
Prøvens bedste, 1 pr. 63
 p.

Art Starni’s Dixie
DK01994/2012 KS tæve

O&E: Helle Gabel


 

intet5Sjørup, Vestjylland d. 22/3-2014

600m, 3T
Prøvens bedste, 1 pr. 74
 p.

Brandlunden’s Puk
DK14410/2011 RS tæve

O: Lars Andersen
E: Mogens Brandt


 

intet5Sjørup, Vestjylland d. 22/3-2014

600m, 3T
1 pr. 69
 p.

Lykkebjerg’s Xenta
DK18800/2010 KS tæve

O&E: Henning Sørensen