Udlandsresultater 2012

 

Gravbassernes Beta

Vinder Udstilling Lillestrøm, Norge, 25/11-2012
Championklasse, Ex2, CK, BTK4
Gravbassernes Beta
DK18516/2010 LS tæve
O&E: Tanja Guldhammer & Kim Kristensen


Toftekæret's Frauke

Udstilling , Växjö, Småland, Sverige, 4/11-2012
Championklasse, Ex1, CK, BTK3
DKCH(G) SECH(G)
Toftekæret’s Frauke
DK12350/2010 RS tæve
O&E: Inger Lise & Poul Poulsen


Frida

International udstilling Poznan, Polen, 21/10-2012
Åben klasse, Ex1, CWC/CAC Res.Cacib
Frida
DK16704/2008 RS tæve
O: Søren Soelberg
E: Michael Frederiksen


Sortemosen’s Dalton

International udstilling Poznan, Polen, 21/10-2012
Åben klasse, Ex2, Res.Cacib
Sortemosen’s Dalton
DK04723/2008 RS han
O: Jan Bruun
E: Michael Frederiksen


Frida

International udstilling Poznan, Polen, 20/10-2012
Åben klasse, Ex1, CWC/CAC
Frida
DK16704/2008 RS tæve
O: Søren Soelberg
E: Michael Frederiksen


Sortemosen’s Dalton

International udstilling Poznan, Polen, 20/10-2012
Åben klasse, Ex2, Res.Cacib
Sortemosen’s Dalton
DK04723/2008 RS han
O: Jan Bruun
E: Michael Frederiksen


Kretzmann's Esta La Eden Rose

Udstilling Dortmund, Tyskland, 14/10-2012
Championklasse, V1, VDH-CAC
DKCH(S) WW12 SECH(S) WUTJCH DELDSG11 DELDSG12
Kretzmann’s Esta La Eden Rose
DK07842/2010 RS tæve
O: Jeanette Kretzmann
E: Dorte Sørensen


Toftekæret's Gilbert

Udstilling Tvääker, Sverige, 13/10-2012
Juniorklasse, Ex, CK, Res.Cert, BHK3
Toftekæret’s Gilbert
DK15065/2011 RS han
O: Inger Lise & Poul Poulsen


Ex Sentia Gentleman's Agreement

Udstilling Halland, Sverige, 13/10-2012
Brugshundeklasse, Ex, CK, Cert, BHK1, BIM
Ex Sentia Gentleman’s Agreement
DK17359/2011 RS han
O: I. & A. Malecka
E: Susie Hansen & Trine Blume


Gravbassernes Beta

International udstilling Rostock, Tyskland, 29/9-2012
Åben klasse, V1, VDH-CAC, DTK-CAC, CACIB
WW12 NOJV11 WUTJCH
Gravbassernes Beta
DK18516/2010 LS tæve
O&E: Tanja Guldhammer & Kim Kristensen


Vibes Draco

Udstilling Rendsburg, Tyskland, 23/9-2012
Juniorklasse, V1, VDH/J-CAC, DTK/J-CAC, BIS1, Landesjugendsieger 2012
Vibes Draco
DK16910/2011 LDV han
O: Vibeke Vamberg
E: Conny Frilund Ebsen


Sweet Unico's Gilbert O'sullivan

Udstilling Rendsburg, Tyskland, 23/9-2012
Brugshundeklasse, V1, VDH-CAC, DTK-CAC, Landessieger
KBHV12
Sweet Unico’s Gilbert O’sullivan
DK05310/2010 LDV han
O: Ulla Nicolaisen
E: Lone Driberg & John Parnas


Ruhår's Dennis Deluxe

Udstilling Rendsburg, Tyskland, 23/9-2012
Juniorklasse, V1, VDH/J-CAC, DTK/J-CAC, Landesjugendsieger
Ruhår’s Dennis Deluxe
DK08528/2011 RS han
O: Gitte Engen
E: Marianne & Bruno Skov Rodkjær


Hørkær's Zirina

International Udstilling Sofiero, Sverige, 9/9-2012
Jaktklasse, Ex1, CK, Cert, BTK3
WUTJCH
Hørkær’s Zirina
DK18986/2010 LDV tæve
O: Else Sørensen
E: Lisbeth & Harding Michelsen


Kretzmann's Esta La Eden Rose

International udstilling Sofiero, Sverige, 9/9-2012
Championklasse, Ex1, CK, Cert, CACIB, BIR, BIG1, BIS5
DKCH(S) WW12 WUTJCH DELDSG11 DELDSG12
Kretzmann’s Esta La Eden Rose
DK07842/2010 RS tæve
O: Jeanette Kretzmann
E: Dorte Sørensen


Aura's Sunshine Reggae

Udstilling Lubesse, Tyskland, 26/8-2012
Veteranklasse, V1, VDH/V-CAC, DTK/V-CAC, Veteran Landessieger 2012
INTCH(U) NORDJUV04 KLBV06
Aura’s Sunshine Reggae
01500/2004 LDV tæve
O&E: Mette Sørensen


Aura's Thit Jensen

Udstilling Lubesse, Tyskland, 26/8-2012
Brugshundeklasse, V1, VDH/CAC, DTK/CAC, Landessieger Mecklenburg 2012
Aura’s Thit Jensen
DK06492/2010 LDV tæve
O&E: Mette Sørensen


Aura's Sunshine Reggae

Udstilling Polznits, Tyskland, 25/8-2012
Veteranklasse, V1, VDH/V-CAC, DTK/V-CAC
INTCH(U) NORDJUV04 KLBV06
Aura’s Sunshine Reggae
01500/2004 LDV tæve
O&E: Mette Sørensen


Aura's Thit Jensen

Udstilling Polznits, Tyskland, 25/8-2012
Brugshundeklasse, V1, VDH/CAC, DTK/CAC, BIR, BIS2/3
Udstillingens bedste langhår
Aura’s Thit Jensen
DK06492/2010 LDV tæve
O&E: Mette Sørensen


Kretzmann's Esta La Eden Rose

International udstilling Leipzig, Tyskland, 18/8-2012
Brugshundeklasse, V1, VDH-CAC, DTK-CAC, CACIB, BOB, Sieger Leipzig 2012
DKCH(S) WW12 WUTJCH DELDSG11 DELDSG12
Kretzmann’s Esta La Eden Rose
DK07842/2010 RS tæve
O: Jeanette Kretzmann
E: Dorte Sørensen


Hørkær's Marc'o Polo

Udstilling , Nybro, Småland, Sverige, 12/8-2012
Juniorklasse, Ex1, CK, BHK2
Hørkær’s Marc’o Polo
DK13181/2011 LDV han
O: Else Sørensen
E: Lisbeth & Kim Rydahl


Toftekæret's Frauke

Udstilling , Nybro, Småland, Sverige, 12/8-2012
Jaktklasse, Ex1, CK, Cert, BTK1, BIR, BIS4
Toftekæret’s Frauke
DK12350/2010 RS tæve
O&E: Inger Lise & Poul Poulsen


Ravnsager's Xenodoka

International udstilling Bremen, Tyskland, 4/8-2012
Brugshundeklasse, V1, VDH-CAC, DTK-CAC, CACIB
DKCH(S) SEVCH SECH(S) INTCH KLBCH WUTCH
Ravnsager’s Xenodoka
DK20373/2007 RDV tæve
O: Hanne Andersen
E: Inger Lützhøft


Frida

Grytanlægsprøve Dalarna, Sverige , 25/7-2012
1. Pr
Frida
DK16704/2008 RS tæve
O: Søren Soelberg
E: Michael Frederiksen


Frida

Grytapporteringsprøve Dalarna, Sverige , 25/7-2012
Godkendt
Frida
DK16704/2008 RS tæve
O: Søren Soelberg
E: Michael Frederiksen



Nordisk Vinderudstilling, Kauhava, Finland, 8/7-2012
Jaktklasse, Ex2, CK, Cert, BHK2
DKCH(G) SECH(G) DKJCH KLBCH
Thy’s Jasper
DK05872/2007 RS han
O&E: Susie Hansen & Kaj Larsen


Den Pal's Clive

International udstilling , Szczecin, Polen, 24/6-2012
Brugshundeklasse, Ex1, CK, CWC/CAC, CACIB, Winner
DKCH(S) SECH(S) KLBCH WUTCH
Den Pal’s Clive
DK05690/2007 LM han
O: Ghita & Togo Pensdal
E: Lene & Asger Welander


Thy's Joseffa

Udstilling , Fornbyn, Sverige, 17/6-2012
Championklasse, Ex1, CK, Cert, BTK1, BIR, BIS2
DKCH(G) DKBRCH(G) KLBCH
Thy’s Joseffa
DK05871/2007 RS tæve
O: Susie Hansen & Kaj Larsen
E: Inger Lise & Poul Poulsen


Toftekæret's Frauke

Udstilling , Fornbyn, Sverige, 17/6-2012
Jaktklasse, Ex1, CK, Res.Cert, BTK4
Toftekæret’s Frauke
DK12350/2010 RS tæve
O&E: Inger Lise & Poul Poulsen


Rævestien Tornado

International Udstilling Neumünster, Tyskland, 3/6-2012
Åben klasse, V1, VDH-CAC, DTK-CAC, CACIB
DELDSG11
Rævestien Tornado
DK09159/2010 KS han
O&E: Flemming Udengaard


Hørkær's Zirina

International Udstilling Neumünster, Tyskland, 3/6-2012
Brugshundeklasse, V1, VDH-CAC
WUTJCH
Hørkær’s Zirina
DK18986/2010 LDV tæve
O: Else Sørensen
E: Lisbeth & Harding Michelsen


Hørkær's Pinje

International Udstilling Neumünster, Tyskland, 3/6-2012
Veteranklasse, V1, VDH/V-CAC, DTK/V-CAC
DKCH(S) SECH(S) SEVCH DEVDHCH LS-Vet 2012
Hørkær’s Pinje
08481/2002 LDV tæve
O: Else Sørensen
E: Lisbeth & Harding Michelsen


Lara Von Der Weidewiese

International Udstilling Neumünster, Tyskland, 3/6-2012
Brugshundeklasse, V1, VDH-CAC, DTK-CAC, CACIB
DKV11
Lara Von Der Weidewiese
DK02081/2011 LS tæve
O: Anja Pusch
E: Ulla Lundberg


Hesselvang's Classic

International Udstilling Neumünster, Tyskland, 3/6-2012
Championklasse, V1, VDH-CAC
DKCH(S) DKBRCH(G) INTCH WUTCH KLBCH DKV10
Hesselvang’s Classic
12025/2006 LS han
O: Ulla Lundberg
E: Hanne Vilberg & Gerhart Gärtner


Ravnsager's Xenodoka

Udstilling Brandenburg, Tyskland, 27/5-2012
Championklasse, V1, VDH-CAC, DTK-CAC
DKCH(S) SEVCH SECH(S) INTCH KLBCH WUTCH
Ravnsager’s Xenodoka
DK20373/2007 RDV tæve
O: Hanne Andersen
E: Inger Lützhøft


Gravbassernes Beta

WDS 2012 Udstilling Salzburg, Østrig, 20/5-2012
Mellemklasse, V1, CACA, CACIB, World Winner 2012
Gravbassernes Beta
DK18516/2010 LS tæve
O&E: Tanja Guldhammer & Kim Kristensen


Kretzmann's Esta La Eden Rose

WDS 2012 Udstilling Salzburg, Østrig, 20/5-2012
Brugshundeklasse, V1, CACA, CACIB, BOB, World Winner 2012
DKCH(S) WUTJCH DELDSG11 DELDSG12
Kretzmann’s Esta La Eden Rose
DK07842/2010 RS tæve
O: Jeanette Kretzmann
E: Dorte Sørensen


Kretzmann's Esta La Eden Rose

Klubsieger Udstilling Salzburg, Østrig, 19/5-2012
Brugshundeklasse, V1, CACA, BTK3
DKCH(S) WUTJCH DELDSG11 DELDSG12
Kretzmann’s Esta La Eden Rose
DK07842/2010 RS tæve
O: Jeanette Kretzmann
E: Dorte Sørensen


Ravnsager's Xenodoka

Udstilling Hamburg, Tyskland, 17/5-2012
Brugshundeklasse, V1, VDH-CAC, Res. DTK-CAC
DKCH(S) SEVCH SECH(S) INTCH KLBCH WUTCH
Ravnsager’s Xenodoka
DK20373/2007 RDV tæve
O: Hanne Andersen
E: Inger Lützhøft


Ravnsager's Xenodoka

Europasieger Udstilling Dortmund, Tyskland, 11/5-2012
Brugshundeklasse, V1, VDH-CAC
DKCH(S) SEVCH SECH(S) INTCH KLBCH WUTCH
Ravnsager’s Xenodoka
DK20373/2007 RDV tæve
O: Hanne Andersen
E: Inger Lützhøft


Gravbassernes Beta

International Udstilling Lingen, Tyskland, 29/4-2012
Brugshundeklasse, V1, VDH-CAC, DTK-CAC, CACIB
Gravbassernes Beta
DK18516/2010 LS tæve
O&E: Tanja Guldhammer & Kim Kristensen


Hørkær's Pinje

Udstilling Weser-Ems, Tyskland, 22/4-2012
Veteranklasse, V1, VDH/V-CAC, DTK/V-CAC, Landessieger Veteran 2012
DKCH(S) SECH(S) SEVCH DEVHDCH
Hørkær’s Pinje
08481/2002 LDV tæve
O: Else Sørensen
E: Lisbeth & Harding Michelsen


Lara Von Der Weidewiese

International Udstilling Malmø, Sverige, 17/3-2012
Juniorklasse, Ex2, CK, Res.Cert, BTK3
DKV11
Lara Von Der Weidewiese
DK02081/2011 LS tæve
O: Anja Pusch
E: Ulla Lundberg


Jonstrupdal Berta

International Udstilling Malmø, Sverige, 17/3-2012
Jaktklasse, Ex1, CK, Cert, CACIB, BTK1, BIM
DKCH(S) WUTCH KLBCH KBHV10 PLCH
Jonstrupdal Berta
15626/2003 LDV tæve
O: Anne Pedersen
E: Ulla Nicolaisen


Kretzmann's Esta La Eden Rose

Landessieger Udstilling Brandenburg, Tyskland, 26/2-2012
Brugshundeklasse: V1, VDH-CAC, DTK-CAC, BOB, BIS1, Landessieger 2012
WUTJCH DELDSG11
Kretzmann’s Esta La Eden Rose
DK07842/2010 RS tæve
O: Jeanette Kretzmann
E: Dorte Sørensen



Landessieger Udstilling Brandenburg, Tyskland, 26/2-2012

Mellemklasse: SG1
Dalstrup Calle De Have
DK10505/2010 KDV han
O&E: Maja Nielsen


Landessieger Udstilling Brandenburg, Tyskland, 26/2-2012
Juniorklasse: V1, VDH-JCAC, DTK-JCAC, Landessieger 2012
Roy Von Charlottenhof
DK18310/2011 LS han
O: C. & M. Linzen
E: Maja Nielsen


Landessieger Udstilling Brandenburg, Tyskland, 26/2-2012
Juniorklasse: V1, VDH-JCAC, DTK-JCAC, Landessieger 2012
Papi’s Stoppelhopser Fci Max
DK02089/2012 KM han
O: Jens Papenhagen
E: Maja Nielsen


Kretzmann's Esta La Eden Rose

Udstilling Brandenburg, Tyskland, 25/2-2012
Brugshundeklasse: V1, VDH-CAC, DTK-CAC, Bedste tæve
WUTJCH DELDSG11
Kretzmann’s Esta La Eden Rose
DK07842/2010 RS tæve
O: Jeanette Kretzmann
E: Dorte Sørensen


Udstilling Brandenburg, Tyskland, 25/2-2012
Mellemklasse: SG1
Dalstrup Calle De Have
DK10505/2010 KDV han
O&E: Maja Nielsen


Udstilling Brandenburg, Tyskland, 25/2-2012
Juniorklasse: V1, VDH-JCAC, DTK-JCAC
Roy Von Charlottenhof
DK18310/2011 LS han
O: C. & M. Linzen
E: Maja Nielsen


Udstilling Brandenburg, Tyskland, 25/2-2012
Juniorklasse: V1, VDH-JCAC, DTK-JCAC
Papi’s Stoppelhopser Fci Max
DK02089/2012 KM han
O: Jens Papenhagen
E: Maja Nielsen


Sweetax No Name

International  Udstilling Brno, Tjekkiet, 5/2-2012
Åben klasse: Ex1, CAC, Cacib.Res.
SECH(S) DKCH(S)
Sweetax No Name
DK20115/2008 RDV tæve
O: Lotta Söderberg
E: Susanne Staal Nielsen


Ranthe´s Black Miss Black

International  Udstilling Brno, Tjekkiet, 5/2-2012

Championklasse: Ex1, CAC
DKCH(S)
Ranthe’s Black Miss Black
DK16393/2009 RDV tæve
O: Tine Ranthe
E: Signe Rigmor & Susanne Staal Nielsen


Sweetax No Name

International  Udstilling Brno, Tjekkiet, 4/2-2012
Åben klasse: Ex1, CAC
SECH(S) DKCH(S)
Sweetax No Name
DK20115/2008 RDV tæve
O: Lotta Söderberg
E: Susanne Staal Nielsen


Ranthe´s Black Miss Black

International  Udstilling Brno, Tjekkiet, 4/2-2012

Championklasse: Ex2, Res. CAC
DKCH(S)
Ranthe’s Black Miss Black
DK16393/2009 RDV tæve
O: Tine Ranthe
E: Signe Rigmor & Susanne Staal Nielsen