Udlandsresultater 2014

 

 

 

Hørkær's Marc'o Polo

Hørkær’s Marc’o Polo

National Dog Show , Brno, Tjekkiet, 24.10.14 
Brugshundeklasse, Ex1, CK, CAC – Hermed CZCH

DKCH(S) FICH SECH(S) NORDCH DKBRCH(S) SEVCH NOVCH NORDBRCH(S) SICH NORDJV12 WUTJCH
Hørkær’s Marc’o Polo
DK13181/2011 LDV han
O: Else Sørensen
E: Lisbeth & Kim Rydahl


 

Højsletgaard's Yena

Højsletgaard’s Yena

Süderau, Tyskland, 15.10.14
Spurlaut 1 Pr,, 97p

Højsletgaard’s Yena
DK10252/2012 RDV tæve
O&E: Jens Chr. Andersen


 

 

intet5Süderau, Tyskland, 15.10.14
Spurlaut 3 Pr,, 50p & bestået Skudfasthedsprøve/test (Sfk)

Højsletgaard’s Ulme
DK13195/2011 RDV tæve
O&E: Jens Chr. Andersen


 

 

Storfoten's Spencer

Storfoten’s Spencer

Udstilling, Tvååker, Sverige, 14.10.14 
Brugs/jaktklasse Ex1, CK, Cert, BHK1, BIR, BIS2

WUTJCH
Storfoten’s Spencer
DK05860/2013 LDV han
O: Liv Bakke Jørgensen
E: Lone Driberg & Conny Frilund


 

Knuthenborgs Laika

Knuthenborgs Laika

Sporprøve, Höleröd, Sverige, 06.10.2014 
Åben klasse, 1pr.

DKCH(S)
Knuthenborgs Laika
18194/2005 RDV tæve
O&E: Charlotte Knuth


 

Ravnsager's Xenodoka

Ravnsager’s Xenodoka

Udstilling, Gorzow Wielkopolski, Polen, 21.09.14 
Ex1, CWC – Hermed PLCH

DKCH(S) SEVCH SECH(S) INTCH DEVDHCH KLBCH WUTCH
Ravnsager’s Xenodoka
DK20373/2007 RDV tæve
O: Hanne Andersen
E: Inger Lützhøft


 

intet5Udstilling, Rendsburg, Tyskland,  21.09.2014
Juniorklasse, V2, VDHJ-CAC res., DTKJ-CAC res.

Brunmoses Albert
DK11301/2013 RS han

O&E: Niels Chr. Svendsen


 

 

Knuthenborgs Laura

Knuthenborgs Laura

Sporprøve, Höleröd, Sverige, 16.09.2014 
Åben klasse, 1pr.

DKCH(S) SECH(S) PLCH INTCH
Knuthenborgs Laura
09549/2003 RDV tæve
O&E: Charlotte Knuth


 

 

Knuthenborgs Laika

Knuthenborgs Laika

Sporprøve, Höleröd, Sverige, 16.09.2014 
Åben klasse, 1pr.

DKCH(S)
Knuthenborgs Laika
18194/2005 RDV tæve
O&E: Charlotte Knuth


 

 

Toftekæret's Gunilla

Toftekæret’s Gunilla

Udstilling, Eslöv, Sverige, 14.09.14 
Brugsklasse/Jagtklasse Ex2, CK, Res.Cert, BTK4

SEVCH
Toftekæret’s Gunilla
DK15070/2011 RS tæve
O&E: Inger Lise & Poul Poulsen

 


 

Shamira

Shamira

Udstilling, Skara, Sverige,  14/9-2014
Jaktklasse, Ex1, CK, Cert, BTK1, BIR, BIS3

Shamira
DK05528/2012 LS tæve

O&E: Grit Brint


 

Ravnsager's My Sweet Love Menelaos

Ravnsager’s My Sweet Love Menelaos

Udstilling, Skara, Sverige,  14/9-2014
Veteranklasse, Ex1, CK, BHK1, BIM

SECH(S) SEVCH DKCH(S) WUTCH
Ravnsager’s My Sweet Love Menelaos
21202/2004 RS han

O: Hanne Andersen
E: Inger Lützhøft


 

Chilli's Ugly Duckling

Chilli’s Ugly Duckling

International Udstilling, Rostock, Tyskland,  14/9-2014
Brugshundeklasse, V1, VDH-CAC, DTK-CAC, CACIB

Chilli’s Ugly Duckling
DK06894/2009 LM tæve

O: Dorthe Suwala
E: Lene & Asger Welander


 

 

Storfoten's Spencer

Storfoten’s Spencer

Udstilling, Hässleholm, Sverige, 13.09.14 
Brugs/jaktklasse Ex1, CK, Cert, BHK2

WUTJCH
Storfoten’s Spencer
DK05860/2013 LDV han
O: Liv Bakke Jørgensen
E: Lone Driberg & Conny Frilund


 

Chilli's Ugly Duckling

Chilli’s Ugly Duckling

Udstilling, Hässleholm, Sverige,  13/9-2014
Jagtklasse, EX2, CK, Cert, BTK4

Chilli’s Ugly Duckling
DK06894/2009 LM tæve

O: Dorthe Suwala
E: Lene & Asger Welander


Toftekæret's Frauke

Toftekæret’s Frauke

Gravprøve, Marieholm, Sverige, 19.08.14 
Gravanlægsprøve, Kvalitet 1

DKCH(S) SECH(S)
Toftekæret’s Frauke
DK12350/2010 RS tæve
O&E: Inger Lise & Poul Poulsen


 

 

Knuthenborgs Laura

Knuthenborgs Laura

Sporprøve, Attarp,  Sverige, 18.08.2014 
Åben klasse, 1pr.

DKCH(S) SECH(S) PLCH INTCH
Knuthenborgs Laura
09549/2003 RDV tæve
O&E: Charlotte Knuth


 

 

Knuthenborgs Laika

Knuthenborgs Laika

Sporprøve, Attarp, Sverige, 18.08.14 
Åben klasse, 1pr.

DKCH(S)
Knuthenborgs Laika
18194/2005 RDV tæve
O&E: Charlotte Knuth


 

 

Aura's Kolibri

Aura’s Kolibri

Udstilling, Skillinggaryd, Sverige, 09.08.14 
Ex1, CK, Cert, BTK1, BIR

DKCH(S)
Aura’s Kolibri
DK09405/2012 LDV tæve
O&E: Mette Sørensen


 

 

Kampers Nellie Nete

Kampers Nellie Nete

Udstilling, Skillinggaryd, Sverige, 09.08.14 
Jaktklasse, Ex1, CK, Cert, BTK1, BIM
Hermed SECH(S)

DKCH(S) KBHV12 DKV13 WUTJCH KTH-B KTH-S
Kampers Nellie Nete
DK11124/2011 LS tæve
O&E: Sonja Kamper Christiansen


Atempo's Kasamia

Atempo’s Kasamia

Udstilling, Skillinggaryd, Sverige, 09.08.14 
Juniorklasse, Ex1, CK, Cert, BTK1, BIR, BIS2

Atempo’s Kasamia
DK10265/2013 RS tæve
O: Charlotte Brix Kronborg & Torben Christiansen
E: Susanne Staal Nielsen


Hodja's Vilde Victoria

Hodja’s Vilde Victoria

Udstilling, Skillinggaryd, Sverige, 09.08.14 
Juniorklasse, Ex1, CK, Cert, BTK1, BIR

Hodja’s Vilde Victoria
DK13624/2013 RM tæve
O&E: Signe Rigmor & Susanne Staal Nielsen


 

Hørkær's Marc'o Polo

Hørkær’s Marc’o Polo

World Dog Show 2014, Helsingfors, Finland, 08.08.14 
Brugshundeklasse, Ex1, CK

DKCH(S) FICH SECH(S) NORDCH DKBRCH(S) SEVCH NOVCH NORDBRCH(S) SICH NORDJV12 WUTJCH
Hørkær’s Marc’o Polo
DK13181/2011 LDV han
O: Else Sørensen
E: Lisbeth & Kim Rydahl


 

Hørkær's Nutella

Hørkær’s Nutella

World Dog Show 2014, Helsingfors, Finland, 08.08.14 
Championklasse, Ex2

DKCH(S) SECH(S) NOCH NORDCH KLBCH
Hørkær’s Nutella
DK01053/2010 LM tæve
O: Else Sørensen
E: Hanne Mogensen


 

Hørkær's Marc'o Polo

Hørkær’s Marc’o Polo

WUT World Dog Show 2014 , Helsingfors, Finland, 07.08.14 
Brugshundeklasse, Ex1, CK

DKCH(S) FICH SECH(S) NORDCH DKBRCH(S) SEVCH NOVCH NORDBRCH(S) SICH NORDJV12 WUTJCH
Hørkær’s Marc’o Polo
DK13181/2011 LDV han
O: Else Sørensen
E: Lisbeth & Kim Rydahl


 

Hørkær's Nutella

Hørkær’s Nutella

WUT World Dog Show 2014 , Helsingfors, Finland, 07.08.14 
Championklasse, Ex1, CK

DKCH(S) SECH(S) NOCH NORDCH KLBCH
Hørkær’s Nutella
DK01053/2010 LM tæve
O: Else Sørensen
E: Hanne Mogensen


 

 

Knuthenborgs Laura

Knuthenborgs Laura

Sporprøve, Attarp,  Sverige, 04.08.2014 
Åben klasse, 1pr.

DKCH(S) SECH(S) PLCH INTCH
Knuthenborgs Laura
09549/2003 RDV tæve
O&E: Charlotte Knuth


Buevang Valentin

Buevang Valentin

Klubsieger Udstilling, Kaunitz, Tyskland, 27.07.14 
Mellemklasse, V1, VDH-CAC, DTK-CAC , BOB, Klubsieger

KLBJCH WUTJCH
Buevang Valentin
DK03029/2013 KS han
O&E: Johanne & Leif Andreasen


 

Buevang Sussie

Buevang Sussie

Klubsieger Udstilling, Kaunitz, Tyskland, 27.07.14 
Championklasse, V2, VDH-CAC res.,

DKCH(G) KLBV13 WUTJCH
Buevang Sussie
DK04425/2012 KS tæve
O&E: Johanne & Leif Andreasen


 

Buevang Rie

Buevang Rie

Klubsieger Udstilling, Kaunitz, Tyskland, 27.07.14
Brugshundeklasse, V2, VDH-CAC res.

DKCH(G) KLBCH
Buevang Rie
DK03430/2011 KS tæve
O&E: Johanne & Leif Andreasen


Jægerhuset's Paw D. Anden

Jægerhuset’s Paw D. Anden

Sporprøve, Elverum,Norge , 15.07.14 
Norsk Vildtsporprøve, 1 pr.
Hermed NOCH(S) & NORDSCH(V)

DKCH(S) DKBRCH(S) SEVCH SECH(S) INTCH
Jægerhuset’s Paw D. Anden
DK00209/2010 LS han
O: Gulle Kochendorff & Jørgen Hansen
E: Jane Borrisholt


 

Gl.Landevej's Lazy

Gl.Landevej’s Lazy

Udstilling, Tvååker, Sverige, 12.07.14 
Juniorklasse, VG1

Gl.Landevej’s Lazy
DK15015/2013 RS tæve
O&E: Majbritt Østen


 

Gl.Landevej's Jessie

Gl.Landevej’s Jessie

Udstilling, Tvååker, Sverige, 12.07.14 
Brugshundeklasse, EX3, CK

DKBRCH(D) WUTJCH
Gl.Landevej’s Jessie
DK22018/2007 RS tæve
O: Majbritt Hansen & Ole Dittmer
E: Majbritt Østen


 

Gl.Landevej's Hubertus

Gl.Landevej’s Hubertus

Nordisk Vinder Udstilling, Trøndelag, Norge, 06.07.14 
Veteranklasse, Ex1, CK, Bedste veteran 2

DKCH(D) SECH(D) SEVCH NOVCH DKBRCH(S) NORDBRCH(S) DKJCH KLBCH
Gl.Landevej’s Hubertus
03761/2002 RS han
O: Majbritt Hansen & Ole Dittmer
E: Majbritt Østen


 

Gl.Landevej's Lazy

Gl.Landevej’s Lazy

Nordisk Vinder Udstilling, Trøndelag, Norge, 06.07.14 
Juniorklasse, Ex4, CK

Gl.Landevej’s Lazy
DK15015/2013 RS tæve
O&E: Majbritt Østen


 

Gl.Landevej's Jessie

Gl.Landevej’s Jessie

Nordisk Vinder Udstilling, Trøndelag, Norge, 06.07.14 
Brugshundeklasse, VG4

DKBRCH(D) WUTJCH
Gl.Landevej’s Jessie
DK22018/2007 RS tæve
O: Majbritt Hansen & Ole Dittmer
E: Majbritt Østen


 

Gl.Landevej's Hubertus

Gl.Landevej’s Hubertus

Jubilæums Udstilling, Trøndelag, Norge, 06.07.14 
Veteranklasse, Ex1, CK, Bedste veteran, BIS2 Veteran

DKCH(D) SECH(D) SEVCH NOVCH DKBRCH(S) NORDBRCH(S) DKJCH KLBCH
Gl.Landevej’s Hubertus
03761/2002 RS han
O: Majbritt Hansen & Ole Dittmer
E: Majbritt Østen


 

Gl.Landevej's Lazy

Gl.Landevej’s Lazy

Jubilæums Udstilling, Trøndelag, Norge, 06.07.14 
Juniorklasse, Ex

Gl.Landevej’s Lazy
DK15015/2013 RS tæve
O&E: Majbritt Østen


 

Gl.Landevej's Jessie

Gl.Landevej’s Jessie

Jubilæums Udstilling, Trøndelag, Norge, 06.07.14 
Brugshundeklasse, Ex4

DKBRCH(D) WUTJCH
Gl.Landevej’s Jessie
DK22018/2007 RS tæve
O: Majbritt Hansen & Ole Dittmer
E: Majbritt Østen


 

Hørkær's Marc'o Polo

Hørkær’s Marc’o Polo

Jubilæums Udstilling, Trøndelag, Norge, 06.07.14 
Championklasse, Ex1, CK, Cert, BHK1, BIR

DKCH(S) FICH SECH(S) NORDCH DKBRCH(S) SEVCH NOVCH NORDBRCH(S) SICH NORDJV12 WUTJCH
Hørkær’s Marc’o Polo
DK13181/2011 LDV han
O: Else Sørensen
E: Lisbeth & Kim Rydahl


Hørkær's Columbus

Hørkær’s Columbus

Nordisk Vinder Udstilling, Trøndelag, Norge, 06.07.14 
Championklasse, Ex2 CK, Cert, BHK2

DKCH(S) SECH(S) KLBV08 KLBV10 KLBCH
Hørkær’s Columbus
01531/2006 LDV han
O: Else Sørensen
E: Lisbet Graven Jensen


Hound's Space Boy

Hound’s Space Boy

Jubilæums Udstilling, Trøndelag, Norge, 06.07.14 
Championklasse, Ex1, CK, Cert, BHK1, BIM

DKCH(S)
Hound’s Space Boy
DK13473/2012 LS han
O: Lydia & Marie Gadolin
E: Inge Bruno Thomsen


 

Hound's Space Boy

Hound’s Space Boy

Nordisk Vinder Udstilling, Trøndelag, Norge, 06.07.14 
Championklasse, Ex1, CK, BHK3

DKCH(S)
Hound’s Space Boy
DK13473/2012 LS han
O: Lydia & Marie Gadolin
E: Inge Bruno Thomsen


 

Gl.Landevej's Hubertus

Gl.Landevej’s Hubertus

International Udstilling, Trondheim, Norge, 05.07.14 
Veteranklasse, Ex1, CK, BHK3, Bedste veteran

DKCH(D) SECH(D) SEVCH NOVCH DKBRCH(S) NORDBRCH(S) DKJCH KLBCH
Gl.Landevej’s Hubertus
03761/2002 RS han
O: Majbritt Hansen & Ole Dittmer
E: Majbritt Østen


 

Gl.Landevej's Lazy

Gl.Landevej’s Lazy

International Udstilling, Trondheim, Norge, 05.07.14 
Juniorklasse, Ex2, CK

Gl.Landevej’s Lazy
DK15015/2013 RS tæve
O&E: Majbritt Østen


 

Gl.Landevej's Jessie

Gl.Landevej’s Jessie

International Udstilling, Trondheim, Norge, 05.07.14 
Brugshundeklasse, Ex3, CK

DKBRCH(D) WUTJCH
Gl.Landevej’s Jessie
DK22018/2007 RS tæve
O: Majbritt Hansen & Ole Dittmer
E: Majbritt Østen


 

Toftekæret's Frauke

Toftekæret’s Frauke

International Udstilling, Trondheim, Norge, 05.07.14 
Championklasse, Ex1, CK, Res.Cert, Res.Cacib, BTK2

DKCH(S) SECH(S)
Toftekæret’s Frauke
DK12350/2010 RS tæve
O&E: Inger Lise & Poul Poulsen


 

Hørkær's Edison

Hørkær’s Edison

International Udstilling, Trondheim, Norge, 05.07.14 
Brugshundeklasse, Ex1, CK, Res.Cacib, BHK3

DKCH(S) SECH(S) KLBCH INTCH
Hørkær’s Edison
18890/2003 LDV han
O: Else Sørensen
E: Lisbet Graven Jensen


Buevang Valentin

Buevang Valentin

Udstilling, Müssen, Tyskland, 29.06.14 
Juniorklasse, V1, VDH-JCAC, DTK-JCAC , BOB, Jugend, BIS1, Best in Show

KLBJCH
Buevang Valentin
DK03029/2013 KS han
O&E: Johanne & Leif Andreasen


 

Vibes Draco

Vibes Draco

Udstilling, Müssen, Tyskland, 29.06.14 
Brugshundeklasse, V1, VDH-CAC, DTK-CAC , BIM, Bedste han

DKCH(S) DKJV12 WUTJCH
Vibes Draco
DK16910/2011 LDV han
O: Vibeke Vamberg
E: Conny Frilund Ebsen


 

Buevang Sussie

Buevang Sussie

Udstilling, Müssen, Tyskland, 29.06.14 
Championklasse, V1, VDH-CAC, DTK-CAC, Bedste tæve

DKCH(G) KLBV13 WUTJCH
Buevang Sussie
DK04425/2012 KS tæve
O&E: Johanne & Leif Andreasen


 

Sweet Unico's Zahsja

Sweet Unico’s Zahsja

Udstilling, Müssen, Tyskland, 29.06.14 
Juniorklasse, V1, VDH-JCAC, DTK-JCAC, 2. bedste tæve

Sweet Unico’s Zahsja
DK04424/2013 LDV tæve
O: Ulla Nicolaisen
E: Conny Frilund Ebsen


 

Buevang Rie

Buevang Rie

Udstilling, Müssen, Tyskland, 29.06.14 
Brugshundeklasse, V1, VDH-CAC

DKCH(G) KLBCH
Buevang Rie
DK03430/2011 KS tæve
O&E: Johanne & Leif Andreasen


Hound's Space Boy

Hound’s Space Boy

International Udstilling, Neumünster, Tyskland, 01.06.14 
Championklasse, V1, VDH-CAC, DTK-CAC , CACIB, Bedst i Gruppen

DKCH(S)
Hound’s Space Boy
DK13473/2012 LS han
O: Lydia & Marie Gadolin
E: Inge Bruno Thomsen


Buevang Valentin

Buevang Valentin

International Udstilling, Neumünster, Tyskland, 01.06.14 
Juniorklasse, V1, VDH-JCAC/DTK , BOB Jugend, BIS1 Jugend Gr. 4

Buevang Valentin
DK03029/2013 KS han
O&E: Johanne & Leif Andreasen


 

Buevang Sussie

Buevang Sussie

International Udstilling, Neumünster, Tyskland, 01.06.14 
Championklasse, V1, VDH-CAC

DKCH(G) KLBV13 WUTJCH
Buevang Sussie
DK04425/2012 KS tæve
O&E: Johanne & Leif Andreasen


Chilli's Ugly Duckling

Chilli’s Ugly Duckling

International Udstilling, Drammen, Norge,  31/5-2014
Brugshundeklasse, Ex1, CK, Res.Cert, CACIB, BTK2

Chilli’s Ugly Duckling
DK06894/2009 LM tæve

O: Dorthe Suwala
E: Lene & Asger Welander


Hørkær's Zirina

Hørkær’s Zirina

International Udstilling, Litomerice, Tjekkiet, 24.05.14 
Brugshundeklasse, Ex1, CAC, CACIB., BTK1, BIM

DKCH(S) CYCH FICH  NORDCH SECH(S) MECH SMCH MKCH WUTJCH UZCH DEVDHCH SICH HRCH KLBCH WUTCH
Hørkær’s Zirina
DK18986/2010 LDV tæve
O: Else Sørensen
E: Lisbeth & Harding Michelsen


Storfoten's Spencer

Storfoten’s Spencer

International Udstilling, Hässleholm, Sverige, 17.05.14 
Brugs/jaktklasse Ex1, CK, Cert, CACIB, BHK1, BIR

Storfoten’s Spencer
DK05860/2013 LDV han
O: Liv Bakke Jørgensen
E: Lone Driberg & Conny Frilund                                                                                              Ebsen


Aura's Thomas Kingo

Aura’s Thomas Kingo

Sporprøve, Vedema, Sverige, 12.05.14 
Åben klasse, 1 Pr.- Hermed SEVCH

Aura’s Thomas Kingo
DK09403/2012 LDV han
O: Mette Sørensen
E: Dorthe Arp & Mette Sørensen


 

Chilli's Ugly Duckling

Chilli’s Ugly Duckling

International Udstilling, Dortmund, Tyskland d. 11/5-2014
Brugshundeklasse, V1, VDH-CAC res., DTK-CAC, Cacib res.

Chilli’s Ugly Duckling
DK06894/2009 LM tæve

O: Dorthe Suwala
E: Lene & Asger Welander


 

Aura's Alfie

Aura’s Alfie

Sporprøve, Vedema, Sverige, 11.05.14 
Åben klasse, 1 Pr.

Aura’s Alfie
DK01570/2011 LS han
O: Mette Sørensen
E: Finn Sørensen


 

Aura's Thomas Kingo

Aura’s Thomas Kingo

Sporprøve, Vedema, Sverige, 11.05.14 
Åben klasse, 1 Pr.

Aura’s Thomas Kingo
DK09403/2012 LDV han
O: Mette Sørensen
E: Dorthe Arp & Mette Sørensen


Buevang Valentin

Buevang Valentin

Europa Sieger Udstilling, Dortmund, Tyskland, 10.05.14 
Juniorklasse, V1, VDH-JCAC/DTK , Bedste Junior, Europa Jugend Sieger

Buevang Valentin
DK03029/2013 KS han
O&E: Johanne & Leif Andreasen


 

Aura's Alfie

Aura’s Alfie

Sporprøve, Vedema, Sverige, 10.05.14 
Åben klasse, 1 Pr.

Aura’s Alfie
DK01570/2011 LS han
O: Mette Sørensen
E: Finn Sørensen


 

Buevang Olsen

Buevang Olsen

Europa Sieger Udstilling, Dortmund, Tyskland, 10.05.14 
Championklasse, V1, VDH-CAC

DKCH(G) DEVDHCH INTCH DECH DKBRCH(G) DKV11 KLBCH WUTCH
Buevang Olsen
DK23389/2007 KS han
O&E: Johanne & Leif Andreasen


 

Buevang Sussie

Buevang Sussie

Europa Sieger Udstilling, Dortmund, Tyskland, 10.05.14 
Championklasse, V2, VDH-CAC res.

DKCH(G) KLBV13 WUTJCH
Buevang Sussie
DK04425/2012 KS tæve
O&E: Johanne & Leif Andreasen


 

Aura's Thomas Kingo

Aura’s Thomas Kingo

Sporprøve, Vedema, Sverige, 09.05.14 
Åben klasse, 1 Pr.

Aura’s Thomas Kingo
DK09403/2012 LDV han
O: Mette Sørensen
E: Dorthe Arp & Mette Sørensen


 

Aura's Alfie

Aura’s Alfie

Sporprøve, Vedema, Sverige, 09.05.14 
Åben klasse, 1 Pr.

Aura’s Alfie
DK01570/2011 LS han
O: Mette Sørensen
E: Finn Sørensen


 

Hørkær's Marc'o Polo

Hørkær’s Marc’o Polo

International Udstilling, Zadar, Kroatien, 04.05.14 
Ex1, CAC, CACIB
DKCH(S) FICH SECH(S) NORDCH DKBRCH(S) SEVCH NOVCH NORDBRCH(S) SICH NORDJV12 WUTJCH
Hørkær’s Marc’o Polo
DK13181/2011 LDV han
O: Else Sørensen
E: Lisbeth & Kim Rydahl


Hørkær's Zirina

Hørkær’s Zirina

International Udstilling, Zadar, Kroatien, 03.05.14 
Brugshundeklasse, Ex1, CAC, Cacib res., BTK2

DKCH(S) CYCH FICH  NORDCH SECH(S) MECH SMCH MKCH WUTJCH UZCH DEVDHCH SICH
Hørkær’s Zirina
DK18986/2010 LDV tæve
O: Else Sørensen
E: Lisbeth & Harding Michelsen


 

Hørkær's Marc'o Polo

Hørkær’s Marc’o Polo

International Udstilling, Zadar, Kroatien, 03.05.14 
Ex1, CAC, CACIB
DKCH(S) FICH SECH(S) NORDCH DKBRCH(S) SEVCH NOVCH NORDBRCH(S) SICH NORDJV12 WUTJCH
Hørkær’s Marc’o Polo
DK13181/2011 LDV han
O: Else Sørensen
E: Lisbeth & Kim Rydahl


 

Hørkær's Zirina

Hørkær’s Zirina

International Udstilling, Zadar, Kroatien, 02.05.14 
Brugshundeklasse, Ex1, CAC, CACIB, BTK1

DKCH(S) CYCH FICH  NORDCH SECH(S) MECH SMCH MKCH WUTJCH UZCH DEVDHCH SICH
Hørkær’s Zirina
DK18986/2010 LDV tæve
O: Else Sørensen
E: Lisbeth & Harding Michelsen


 

Hørkær's Marc'o Polo

Hørkær’s Marc’o Polo

International Udstilling, Zadar, Kroatien, 01.05.14 
Ex1, CAC, Cacib res.
DKCH(S) FICH SECH(S) NORDCH DKBRCH(S) SEVCH NOVCH NORDBRCH(S) SICH NORDJV12 WUTJCH
Hørkær’s Marc’o Polo
DK13181/2011 LDV han
O: Else Sørensen
E: Lisbeth & Kim Rydahl


 

Ravnsager's Xenodoka

Ravnsager’s Xenodoka

Udstilling, Manowo, Polen, 1.05.14 
Ex1, CAC

DKCH(S) SEVCH SECH(S) INTCH DEVDHCH KLBCH WUTCH
Ravnsager’s Xenodoka
DK20373/2007 RDV tæve
O: Hanne Andersen
E: Inger Lützhøft


 

Hørkær's Zirina

Hørkær’s Zirina

International Udstilling, Zadar, Kroatien, 01.05.14 
Brugshundeklasse, Ex1, CAC, Cacib res. BTK2

DKCH(S) CYCH FICH  NORDCH SECH(S) MECH SMCH MKCH WUTJCH UZCH DEVDHCH SICH
Hørkær’s Zirina
DK18986/2010 LDV tæve
O: Else Sørensen
E: Lisbeth & Harding Michelsen


 

Højsletgaard's Comtesse

Højsletgaard’s Comtesse

Delbrücker-Land, Tyskland, 13.04.14 og 14.04.14 
Gravprøve (BhF/k95), Skudfasthedsprøve, bestået & Spurlaut bestået, 63p

Højsletgaard’s Comtesse
DK08646/2013 RDV tæve
O&E: Jens Chr. Andersen


 

Lina von Holschendorf

Lina von Holschendorf

Delbrücker-Land, Tyskland, 13.04.14 og 14.04.14 
Gravprøve (BhF/k95), bestået & Spurlaut bestået, 87p

Lina von Holschendorf
DK05615/2011 RM tæve
O: H. Rosenbrock
E: Jens Chr. Andersen


 

Nimrod's Quendresa

Nimrod’s Quendresa

Delbrücker-Land, Tyskland, 13.04.14 og 14.04.14 
Gravprøve  (BhF/k95), Skudfasthedsprøve, bestået & Spurlaut bestået, 100p

Nimrod’s Quendresa
DK04380/2014 RDV tæve
O: Claas Janssen
E: Jens Chr. Andersen


intet5Udstilling, Tvååker, Sverige, 12.04.14 
Hvalpeklasse SL1, Bedste hvalp

Toftekæret’s Irma La Douce
DK14402/2013 RS tæve
O&E: Inger Lise & Poul Poulsen


Toftekæret's Freya

Toftekæret’s Freya

Udstilling, Tvååker, Sverige, 12.04.14 
Brugsklasse/Jagtklasse Ex1, CK, Cert, BTK1, BIR

Toftekæret’s Freya
DK12348/2010 RS tæve
O: Inger Lise & Poul Poulsen
E: Helen & Niels H. Johansen


Den Pal´s Clive

Den Pal´s Clive

International Udstilling, Berlin, Tyskland, 30.03.14 
Brugshundeklasse V1, VDH-CAC, DTK-CAC res., Cacib.Res.

DKCH(S) SECH(S) PLCH INTCH INTCH(U) KLBCH WUTCH
Den Pal’s Clive
DK05690/2007 LM han
O: Ghita & Togo Pensdal
E: Lene & Asger Welander


Den Pal´s Clive

Den Pal´s Clive

Udstilling, Berlin, Tyskland, 29.03.14 
Brugshundeklasse V1, VDH-CAC, DTK-CAC res.

DKCH(S) SECH(S) PLCH INTCH INTCH(U) KLBCH WUTCH
Den Pal’s Clive
DK05690/2007 LM han
O: Ghita & Togo Pensdal
E: Lene & Asger Welander


 

Storfoten's Spencer

Storfoten’s Spencer

International Udstilling, Malmø, Sverige, 22.03.14 
Juniorklasse Ex1, CK, BHK2

Storfoten’s Spencer
DK05860/2013 LDV han
O: Liv Bakke Jørgensen
E: Lone Driberg & Conny Frilund Ebsen


 

Toftekæret's Gunilla

Toftekæret’s Gunilla

International Udstilling, Malmø, Sverige, 22.03.14 
Brugsklasse/Jagtklasse Ex2, CK, Res.Cert, Res.Cacib, BTK2

SEVCH
Toftekæret’s Gunilla
DK15070/2011 RS tæve
O&E: Inger Lise & Poul Poulsen


 

intet5International Udstilling, Malmø, Sverige, 22.03.14 
Hvalpeklasse SL1, Bedste hvalp

Toftekæret’s Irma La Douce
DK14402/2013 RS tæve
O&E: Inger Lise & Poul Poulsen


 

Jægerhuset's Paw D. Anden

Jægerhuset’s Paw D. Anden

International Udstilling, Malmø, Sverige, 22.03.14 
Brugs/Jagtklasse Ex1, CK, Res.Cert, CACIB, BHK2
Hermed SECH(S)

DKCH(S) DKBRCH(S) SEVCH
Jægerhuset’s Paw D. Anden
DK00209/2010 LS han
O: Gulle Kochendorff & Jørgen Hansen
E: Jane Borrisholt


Toftekæret's Freya

Toftekæret’s Freya

International Udstilling, Malmø, Sverige, 22.03.14 
Brugsklasse/Jagtklasse Ex1, CK, Cert, CACIB, BTK1, BIR

Toftekæret’s Freya
DK12348/2010 RS tæve
O: Inger Lise & Poul Poulsen
E: Helen & Niels H. Johansen


Ravnsager's Xenodoka

Ravnsager’s Xenodoka

Udstilling, Zielona Góra, Polen, 1.03.14 
Ex1, CWC

DKCH(S) SEVCH SECH(S) INTCH DEVDHCH KLBCH WUTCH
Ravnsager’s Xenodoka
DK20373/2007 RDV tæve
O: Hanne Andersen
E: Inger Lützhøft


Højsletgaard's Jägermeister

Højsletgaard’s Jägermeister

Osterholz, Tyskland, 8/2-2014 
Gravprøve Natur (BhN/F), bestået

DKCH(G) DESHLDSG10
Højsletgaard’s Jägermeister
DK13065/2007 RDV han
O&E: Jens Chr. Andersen


Matze Von Holschendorf

Matze Von Holschendorf

Tyskland, 8/2-2014 
Gravprøve Natur (BhN/F), bestået

Matze von Holschendorf
DK05617/2011 RDV han
O: H. Rosenbrock
E: Jens Chr. Andersen


Hørkær's Zirina

Hørkær’s Zirina

International Udstilling, Ljubljana, Slovenien, 19.01.14 
Brugshundeklasse, Ex1, CAC, BTK3

DKCH(S) CYCH FICH  NORDCH SECH(S) MECH SMCH MKCH WUTJCH UZCH DEVDHCH
Hørkær’s Zirina
DK18986/2010 LDV tæve
O: Else Sørensen
E: Lisbeth & Harding Michelsen


 

Hørkær's Marc'o Polo

Hørkær’s Marc’o Polo

International Udstilling, Ljubljana, Slovenien, 19.01.14 
Championklasse, Ex2, CAC res.

DKCH(S) FICH SECH(S) NORDCH DKBRCH(S) SEVCH NOVCH NORDBRCH(S) NORDJV12 WUTJCH
Hørkær’s Marc’o Polo
DK13181/2011 LDV han
O: Else Sørensen
E: Lisbeth & Kim Rydahl


Hørkær's Zirina

Hørkær’s Zirina

Klubvinder Udstilling, Ljubljana, Slovenien, 18.01.14 
Brugshundeklasse, Ex1, CAC, BTK2 – Hermed SICH

DKCH(S) CYCH FICH  NORDCH SECH(S) MECH SMCH MKCH WUTJCH UZCH DEVDHCH
Hørkær’s Zirina
DK18986/2010 LDV tæve
O: Else Sørensen
E: Lisbeth & Harding Michelsen


 

Hørkær's Marc'o Polo

Hørkær’s Marc’o Polo

Klubvinder Udstilling, Ljubljana, Slovenien, 18.01.14 
Championklasse, Ex1, CAC, BHK2- Hermed SICH
DKCH(S) FICH SECH(S) NORDCH DKBRCH(S) SEVCH NOVCH NORDBRCH(S) NORDJV12 WUTJCH
Hørkær’s Marc’o Polo
DK13181/2011 LDV han
O: Else Sørensen
E: Lisbeth & Kim Rydahl


 

Hørkær's Zirina

Hørkær’s Zirina

International Udstilling, Ljubljana, Slovenien, 18.01.14 
Brugshundeklasse, Ex1, CAC, Cacib res.,BTK2

DKCH(S) CYCH FICH  NORDCH SECH(S) MECH SMCH MKCH WUTJCH UZCH DEVDHCH
Hørkær’s Zirina
DK18986/2010 LDV tæve
O: Else Sørensen
E: Lisbeth & Harding Michelsen


 

Hørkær's Marc'o Polo

Hørkær’s Marc’o Polo

International Udstilling, Ljubljana, Slovenien, 18.01.14 
Championklasse, Ex2, CAC res.

DKCH(S) FICH SECH(S) NORDCH DKBRCH(S) SEVCH NOVCH NORDBRCH(S) NORDJV12 WUTJCH
Hørkær’s Marc’o Polo
DK13181/2011 LDV han
O: Else Sørensen
E: Lisbeth & Kim Rydahl


 

Højsletgaard's E.G. Fyrst

Højsletgaard’s E.G. Fyrst

Tyskland 
SchweissNatur, Tildelt/bestået

DKBRCH(G) SEJCH(G)
Højsletgaard’s E.G. Fyrst
19086/2005 RDV han
O&E: Jens Chr. Andersen