Udlandsresultater 2013

 

 

 

Hørkær's Zirina

Hørkær’s Zirina

Tollarp, Sverige, 28.12.13
Sporprøve, Åben klasse, 1. pr.

DKCH(S) CYCH SECH(S) MECH SMCH MKCH WUTJCH UZCH DEVDHCH
Hørkær’s Zirina
DK18986/2010 LDV tæve
O: Else Sørensen
E: Lisbeth & Harding Michelsen


Hørkær's Zirina

Hørkær’s Zirina

Dassow, Tyskland, 03.11.13
Championklasse, V1, VDH-CAC, DTK-CAC res.

DKCH(S) CYCH SECH(S) MECH SMCH MKCH WUTJCH
Hørkær’s Zirina
DK18986/2010 LDV tæve
O: Else Sørensen
E: Lisbeth & Harding Michelsen


Hørkær's Pinje

Hørkær’s Pinje

Dassow, Tyskland, 03.11.13
Veteranklasse, V1, VDH/V-CAC, DTK/V-CAC , Landessieger veteran 2013, Udstillingens bedste veteran

DKCH(S) SECH(S) SEVCH DEVDHCH DEVDHVCH DEVCH LS-Vet 2012
Hørkær’s Pinje
08481/2002 LDV tæve
O: Else Sørensen
E: Lisbeth & Harding Michelsen


Hørkær's Zirina

Hørkær’s Zirina

Dassow, Tyskland, 02.11.13
Championklasse, V1, VDH-CAC, DTK-CAC

DKCH(S) CYCH SECH(S) MECH SMCH MKCH WUTJCH
Hørkær’s Zirina
DK18986/2010 LDV tæve
O: Else Sørensen
E: Lisbeth & Harding Michelsen


Hørkær's Pinje

Hørkær’s Pinje

Dassow, Tyskland, 02.11.13
Veteranklasse, V1, VDH/V-CAC, DTK/V-CAC

DKCH(S) SECH(S) SEVCH DEVDHCH DEVDHVCH DEVCH LS-Vet 2012
Hørkær’s Pinje
08481/2002 LDV tæve
O: Else Sørensen
E: Lisbeth & Harding Michelsen


Hound's Space Boy

Hound’s Space Boy

Växjö, Sverige, 02.11.13
Brugs/Jagtklasse, Ex1, CK, Cert, CACIB, BHK1, CACIB, BIR

Hound’s Space Boy
DK13473/2012 LS han
O: Lydia & Marie Gadolin
E: Inge Bruno Thomsen


Tell

Tell

Växjö, Sverige, 02.11.13
Brugs/Jagtklasse, Ex2, CK, Res. Cert, Res.Cacib, BHK2
Hermed SECH(G)

DKBRCH(G)
Tell
16204/2006 RS han
O: Lene Sørensen
E: Mette Jensen & Ludvig Rasmussen


Toftekæret's Freya

Toftekæret’s Freya

Växjö, Sverige, 02.11.13
Brugs/Jagtklasse, Ex1, CK, Cert, BTK1, CACIB, BIR

Toftekæret’s Freya
DK12348/2010 RS tæve
O: Inger Lise & Poul Poulsen
E: Helen & Niels Johansen


Sweet Unico´s Zapp Zapp

Sweet Unico´s Zapp Zapp

Poznan, Polen, 27.10.13
Hvalpeklasse, Bedste hvalp
Sweet Unico´s Zapp Zapp
DK04418/2013 LDV han
O&E: Ulla Nicolaisen


Sweet Unico´s Oscar My Sweetheart

Sweet Unico´s Oscar My Sweetheart

Poznan, Polen, 27.10.13
Brugshundeklasse, Ex, CWC-CAC, CACIB, Poland Winner 2013

Sweet Unico´s Oscar My Sweetheart
DK05320/2011 LDV han
O&E: Ulla Nicolaisen


Sweet Unico´s Zapp Zapp

Sweet Unico´s Zapp Zapp

Poznan, Polen, 26.10.13
Hvalpeklasse, Bedste hvalp
Sweet Unico´s Zapp Zapp
DK04418/2013 LDV han
O&E: Ulla Nicolaisen


Hørkær's Zirina

Hørkær’s Zirina

Skopje, Makedonien, 20.10.13
Championklasse, Ex1, CAC, CACIB, BIR, BIG1
Hermed MKCH

DKCH(S) CYCH SECH(S) MECH SMCH WUTJCH
Hørkær’s Zirina
DK18986/2010 LDV tæve
O: Else Sørensen
E: Lisbeth & Harding Michelsen


Hørkær's Zirina

Hørkær’s Zirina

Skopje, Makedonien, 19.10.13
Championklasse, Ex1, CAC, CACIB, BIR, BIG1

DKCH(S) CYCH SECH(S) MECH SMCH WUTJCH
Hørkær’s Zirina
DK18986/2010 LDV tæve
O: Else Sørensen
E: Lisbeth & Harding Michelsen


Selene

Selene

Holland, 06.10.13
Championklasse, Ex1, CAC, CACIB, BTK1, BOB

DKCH(S) SECH(S) NORDV12 KLBCH
Selene DK14814/2010 LDV tæve
O&E: Pia Fast Graversen


Buevang Valentin

Buevang Valentin

Rendsburg, Tyskland, 22.09.13
Jüngstenklasse, VV1, BIS1 Hvalp

Buevang Valentin
DK03029/2013 KS han
O&E: Johanne & Leif Andreasen


Buevang Olsen

Buevang Olsen

Rendsburg, Tyskland, 22.09.13
Championklasse, V1, VDH-CAC, DTK-CAC, Bedste han, Landessieger 2013

DKCH(G) DEVDHCH INTCH DECH DKBRCH(G) DKV11 KLBCH WUTCH
Buevang Olsen
DK23389/2007 KS han
O&E: Johanne & Leif Andreasen


Buevang Sussie

Buevang Sussie

Rendsburg, Tyskland, 22.09.13
Mellemklasse, V1, VDH-CAC

WUTJCH
Buevang Sissie
DK04425/2012 KS tæve
O&E: Johanne & Leif Andreasen


Buevang Rie

Buevang Rie

Rendsburg, Tyskland, 22.09.13
Championklasse, V1, VDH-CAC, DTK-CAC res.

DKCH(G)
Buevang Rie
DK03430/2011 KS tæve
O&E: Johanne & Leif Andreasen


Vibes Draco

Vibes Draco

Rendsburg, Tyskland, 22.09.13
Mellemklasse, V1, VDH-CAC

DKJV12 WUTJCH
Vibes Draco
DK16910/2011 LDV han
O: Vibeke Vamberg
E: Conny Frilund Ebsen


Storfoten's Queen In Black

Storfoten’s Queen In Black

Rendsburg, Tyskland, 22.09.13
Juniorklasse, V1, VDH-J/CAC. DTK-J/CAC, Landesjugendssieger 2013

Storfoten’s Queen In Black
DK20581/2012 LDV tæve
O: Liv Bakke Jørgensen
E: Conny Frilund Ebsen


Frilunds Tascha

Frilunds Tascha

Rendsburg, Tyskland, 22.09.13
Juniorklasse, V2, VDH-J/CAC res. DTK-J/CAC res.

Frilunds Tascha
DK12127/2012 LM tæve
O&E: Conny Frilund Ebsen


Selene

Selene

Rendsburg, Tyskland, 22.09.13
Championklasse, V1, VDH-CAC, DTK-CAC, Landessieger 2013

DKCH(S) NORDV12 KLBCH
Selene
DK14814/2010 LDV tæve
O&E: Pia Fast Graversen


Örnbergets Hot Dog

Örnbergets Hot Dog

Skara, Sverige, 15.09.13
Jagtklasse, Ex1, CK, Cert, BHK3, Hermed SECH

Örnbergets Hot Dog
SE48022/2011 LS han
O: Elisabeth & Jill Rhodin
E: Mogens Bjørck


Selene

Selene

Sofiero, Sverige, 14.09.13
Championklasse, Ex1, CK CACIB, BTK1, BIR

DKCH(S) NORDV12 KLBCH
Selene
DK14814/2010 LDV tæve
O&E: Pia Fast Graversen


Hørkær's Zirina

Hørkær’s Zirina

Rostock, Tyskland, 07.09.13
Brugshundeklasse, V1, VDH-CAC, DTK-CAC res. Cacib res.

DKCH(S) CYCH SECH(S) MECH SMCH WUTJCH
Hørkær’s Zirina
DK18986/2010 LDV tæve
O: Else Sørensen
E: Lisbeth & Harding Michelsen


Sweet Unico´s Oscar My Sweetheart

Sweet Unico´s Oscar My Sweetheart

Rostock, Tyskland, 07.09.13
Brugshundeklasse, V1, VDH-CAC, DTK-CAC, CACIB, BOB, Rostock Sieger 2013

Sweet Unico´s Oscar My Sweetheart
DK05320/2011 LDV han
O&E: Ulla Nicolaisen


Sweet Unico´s Zapp Zapp

Sweet Unico´s Zapp Zapp

Rostock, Tyskland, 07.09.13
Jüngstenklasse, VV1

Sweet Unico´s Zapp Zapp
DK04418/2013 LDV han
O&E: Ulla Nicolaisen


Hørkær's Marc'o Polo

Hørkær’s Marc’o Polo

Skien, Grenland, Norge, 24.08.13
Sporprøve, 1 Pr.

DKCH(S) SEVCH SECH(S) WUTJCH NORDJV12
Hørkær’s Marc’o Polo
DK13181/2011 LDV han
O: Else Sørensen
E: Lisbeth & Kim Rydahl


Ravnsager's Xenodoka

Ravnsager’s Xenodoka

Wedemark, Tyskland, 11.08.13
Championklasse, V1, VDH-CAC, DTK-CAC res.

DKCH(S) SEVCH SECH(S) INTCH DEVDHCH KLBH WUTCH
Ravnsager’s Xenodoka
DK20373/2007 RDV tæve
O: Hanne Andersen
E: Inger Lützhøft


Thy's Joseffa

Thy’s Joseffa

Skaraborg, Sverige, 28.07.13
Sporprøve, Åben klasse, 1 pr.

DKCH(G) DKBRCH(G) SECH(G) KLBCH
Thy’s Joseffa
DK05871/2007 RS tæve
O: Susie Hansen & Kaj Larsen
E: Inger Lise & Poul Poulsen


Toftekæret's Gunilla

Toftekæret’s Gunilla

Skaraborg, Sverige, 28.07.13
Sporprøve, Åben klasse, 1 pr.

Toftekæret’s Gunilla
DK15070/2011 RS tæve
O&E: Inger Lise & Poul Poulsen


Rævestien Tornado

Rævestien Tornado

Kaunitz,Klubsieger udstilling, Tyskland, 28.07.13
Brugshundeklasse, V2, VDH-CAC res.

Rævestien Tornado
DK09159/2010 KS han
O&E: Flemming Udengaard


Thy's Joseffa

Thy’s Joseffa

Axvall, Sverige, 27.07.13
Gravprøve, 1 pr.

DKCH(G) DKBRCH(G) SECH(G) KLBCH
Thy’s Joseffa
DK05871/2007 RS tæve
O: Susie Hansen & Kaj Larsen
E: Inger Lise & Poul Poulsen


Toftekæret's Carna

Toftekæret’s Carna

Axvall, Sverige, 27.07.13
Gravprøve, 1 pr.

DKBRCH(G)
Toftekæret’s Carna
00739/2005 RS tæve
O&E: Inger Lise & Poul Poulsen


Rævestien Tornado

Rævestien Tornado

Kaunitz,WUT Verdens udstilling, Tyskland, 27.07.13
Brugshundeklasse, V4

Rævestien Tornado
DK09159/2010 KS han
O&E: Flemming Udengaard


 

Toftekæret's Carna

Toftekæret’s Carna

Skaraborg, Sverige, 26.07.13
Sporprøve, Godkendt Anlægsprøve
DKBRCH(G)
Toftekæret’s Carna
00739/2005 RS tæve
O&E: Inger Lise & Poul Poulsen


Vandhøjens Aso

Vandhøjens Aso

Idkerberget, Sverige, 24.07.13
Gravprøve, 1 Pr.
Vandhøjens Aso
DK03527/2012 RS tæve
O&E: Mette & Michael Frederiksen


Sortemosen's Dalton

Sortemosen’s Dalton

Idkerberget, Sverige, 24.07.13
Gravprøve, 1 Pr.
Sortemosen’s Dalton
DK04723/2008 RS han
O: Jan Bruun
E: Mette & Michael Frederiksen


Frida

Frida

Elverum, Norge, 17.07.13
Gravprøve, 1 pr.
Hermed NOJCH(G)

DKBRCH(G) SEJCH(G)
Frida
DK16704/2008 RS tæve
O: Søren Soelberg
E: Mette & Michael Frederiksen


Thy's Joseffa

Thy’s Joseffa

Tvååker, Sverige, 13.07.13
Championklasse, Ex2, CK, BTK4

DKCH(G) DKBRCH(G) SECH(G) KLBCH
Thy’s Joseffa
DK05871/2007 RS tæve
O: Susie Hansen & Kaj Larsen
E: Inger Lise & Poul Poulsen


Tell

Tell

Tvååker, Sverige, 12.07.13
Brugshundeklasse, Ex2, CK, Cert, Res.Cacib, BHK2

DKBRCH(G)
Tell
16204/2006 RS han
O: Lene Sørensen
E: Mette Jensen & Ludvig Rasmussen


Thy's Joseffa

Thy’s Joseffa

Tvååker, Sverige, 12.07.13
Championklasse, Ex2, CK, BTK3

DKCH(G) DKBRCH(G) SECH(G) KLBCH
Thy’s Joseffa
DK05871/2007 RS tæve
O: Susie Hansen & Kaj Larsen
E: Inger Lise & Poul Poulsen


Hørkær's Zirina

Hørkær’s Zirina

Tvååker, Sverige, 12.07.13
Championklasse, Ex1, CK, Res.Cacib, BTK2

DKCH(S) CYCH SECH(S) MECH SMCH WUTJCH
Hørkær’s Zirina
DK18986/2010 LDV tæve
O: Else Sørensen
E: Lisbeth & Harding Michelsen


Tell

Tell

Hässleholm, Jubilæumsudstilling, Sverige, 30.06.13
Brugshundeklasse, Ex2, CK, Res. Cert, BHK4

DKBRCH(G)
Tell
16204/2006 RS han
O: Lene Sørensen
E: Mette Jensen & Ludvig Rasmussen


Lavse's Dirch Hårfager

Lavse’s Dirch Hårfager

Szczecin, Polen, 30.06.13
Brugshundeklasse, Ex1, CK, CWC/CAC, CACIB, Winner, gold medal

DKCH(S)
Lavse’s Dirch Hårfager
DK10917/2009 LS han
O&E: Jette Bjerregaard


Thy's Joseffa

Thy’s Joseffa

Hässleholm, Jubilæumsudstilling, Sverige, 30.06.13
Championklasse, Ex1, CK, BTK1, BIR

DKCH(G) DKBRCH(G) SECH(G) KLBCH
Thy’s Joseffa
DK05871/2007 RS tæve
O: Susie Hansen & Kaj Larsen
E: Inger Lise & Poul Poulsen


Gl.Landevej's Hubertus

Gl.Landevej’s Hubertus

Hässleholm, Jubilæumsudstilling, Sverige, 30.06.13
Veteranklasse, Ex1

DKCH(D) SECH(D) SEVCH NOVCH DKBRCH(S) NORDBRCH(S)
Gl.Landevej’s Hubertus
03761/2002 RS han
O&E: Majbritt Hansen & Ole M. Dittmer


Gl.Landevej's Jessie

Gl.Landevej’s Jessie

Hässleholm, Jubilæumsudstilling, Sverige, 30.06.13
Jaktkasse, VG

DKBRCH(D) WUTJCH
Gl.Landevej’s Jessie
DK22018/2007 RS tæve
O&E: Majbritt Hansen & Ole M. Dittmer


Hørkær's Marc'o Polo

Hørkær’s Marc’o Polo

Hässleholm, Jubilæumsudstilling, Sverige, 30.06.13
Jagtklasse, Ex1, CK, Cert, BHK1, BIM

WUTJCH NORDJV12
Hørkær’s Marc’o Polo
DK13181/2011 LDV han
O: Else Sørensen
E: Lisbeth & Kim Rydahl


Gl.Landevej's Hubertus

Gl.Landevej’s Hubertus

Hässleholm, Nordisk Vinder udstilling, Sverige, 29.06.13
Veteranklasse, Ex1, CK, BHK4, BIS2 Veteran

DKCH(D) SECH(D) SEVCH NOVCH DKBRCH(S) NORDBRCH(S)
Gl.Landevej’s Hubertus
03761/2002 RS han
O&E: Majbritt Hansen & Ole M. Dittmer


Thy's Joseffa

Thy’s Joseffa

Hässleholm, Nordisk Vinder udstilling, Sverige, 29.06.13
Championklasse, Ex1, CK, BTK1, BIR

DKCH(G) DKBRCH(G) SECH(G) KLBCH
Thy’s Joseffa
DK05871/2007 RS tæve
O: Susie Hansen & Kaj Larsen
E: Inger Lise & Poul Poulsen


Gl.Landevej's Jessie

Gl.Landevej’s Jessie

Hässleholm, Nordisk Vinder udstilling, Sverige, 29.06.13
Jaktkasse, VG

DKBRCH(D) WUTJCH
Gl.Landevej’s Jessie
DK22018/2007 RS tæve
O&E: Majbritt Hansen & Ole M. Dittmer


Hørkær's Marc'o Polo

Hørkær’s Marc’o Polo

Hässleholm, Nordisk Vinder udstilling, Sverige, 29.06.13
Jagtklasse, Ex1, CK, Cert, BHK1, BIM

WUTJCH NORDJV12
Hørkær’s Marc’o Polo
DK13181/2011 LDV han
O: Else Sørensen
E: Lisbeth & Kim Rydahl


Toftekæret's Gunilla

Toftekæret’s Gunilla

Vedema, Sverige, 28.06.13
Sporprøve, Åben klasse, 1 pr.

Toftekæret’s Gunilla
DK15170/2011 RS tæve
O&E: Inger Lise & Poul Poulsen


Markvangen's Enya

Markvangen’s Enya

Sörby, Sverige, 28.06.13
Sporprøve, Åben klasse, 1 Pr.

Markvangen’s Enya
DK09318/2012 RS tæve
O: Gert Sønderskov
E: Susanne & Mogens Højen


Markvangen's Cayla

Markvangen’s Cayla

Sörby, Sverige, 28.06.13
Sporprøve, Åben klasse, 1 Pr.

Markvangen’s Cayla
DK03888/2011 RS tæve
O: Gert Sønderskov
E: Rikke & Mogens Højen


Thy's Joseffa

Thy’s Joseffa

Rya, Sverige, 27.06.13
Sporprøve, Åben klasse, 1 Pr.

DKCH(G) DKBRCH(G) SECH(G) KLBCH
Thy’s Joseffa
DK05871/2007 RS tæve
O: Susie Hansen & Kaj Larsen
E: Inger Lise & Poul Poulsen


Markvangen's Enya

Markvangen’s Enya

Vinslöv, Sverige, 27.06.13
Sporprøve, Anlægsprøve, Godkendt

Markvangen’s Enya
DK09318/2012 RS tæve
O: Gert Sønderskov
E: Susanne & Mogens Højen


Markvangen's Cayla

Markvangen’s Cayla

Vinslöv, Sverige, 27.06.13
Sporprøve, Åben klasse, 1 Pr.

Markvangen’s Cayla
DK03888/2011 RS tæve
O: Gert Sønderskov
E: Rikke & Mogens Højen


 

Hørkær's Marc'o Polo

Hørkær’s Marc’o Polo

Sporprøve, Sverige, 26.06.13
Åben klasse, 1.pr

WUTJCH NORDJV12
Hørkær’s Marc’o Polo
DK13181/2011 LDV han
O: Else Sørensen
E: Lisbeth & Kim Rydahl


Hørkær's Marc'o Polo

Hørkær’s Marc’o Polo

Sporprøve, Sverige, 25.06.13
Åben klasse, 1.pr

WUTJCH NORDJV12
Hørkær’s Marc’o Polo
DK13181/2011 LDV han
O: Else Sørensen
E: Lisbeth & Kim Rydahl


Hørkær's Marc'o Polo

Hørkær’s Marc’o Polo

Sporprøve, Sverige, 24.06.13
Åben klasse, 1.pr

WUTJCH NORDJV12
Hørkær’s Marc’o Polo
DK13181/2011 LDV han
O: Else Sørensen
E: Lisbeth & Kim Rydahl


Hørkær's Zirina

Hørkær’s Zirina

Panker, Tyskland, 23.06.13
Championklasse, V1, VDH-CAC,  DTK-CAC

DKCH(S) CYCH SECH(S) MECH SMCH WUTJCH
Hørkær’s Zirina
DK18986/2010 LDV tæve
O: Else Sørensen
E: Lisbeth & Harding Michelsen


Storfoten's Queen In Black

Storfoten’s Queen In Black

Panker, Tyskland, 23.06.13
Juniorklasse, V2, VDHJ-CAC res., DTKJ-CAC res.

Storfoten’s Queen In Black
DK20581/2012 LDV tæve
O: Liv Bakke Jørgensen
E: Conny Frilund Ebsen


 

Frilunds Tascha

Frilunds Tascha

Panker, Tyskland, 23.06.13
Juniorklasse, V1, VDHJ-CAC, DTKJ-CAC

Frilunds Tascha
DK12127/2012 LM tæve
O&E: Conny Frilund Ebsen


 

Vibes Draco

Vibes Draco

Panker, Tyskland, 23.06.13
Mellemklasse, V1, VDH-CAC, DTK-CAC, BOB, BIS3

DKJV12 WUTJCH
Vibes Draco
DK16910/2011 LDV han
O: Vibeke Vamberg
E: Conny Frilund Ebsen


 

Buevang Sussie

Buevang Sussie

Panker, Tyskland, 23.06.13
Juniorklasse, V1, VDHJ-CAC, DTKJ-CAC, BIS Junior, BIS2 korthår

Buevang Sussie
DK04425/2012 KS tæve
O&E: Johanne & Leif Andreasen


 

 

Hørkær's Pinje

Hørkær’s Pinje

Panker, Tyskland, 23.06.13
Veteranklasse, V1, VDHV-CAC, DTKV-CAC

DKCH(S) SECH(S) SEVCH DEVDHCH LS-Vet 2012
Hørkær’s Pinje
08481/2002 LDV tæve
O: Else Sørensen
E: Lisbeth & Harding Michelsen


Thy's Joseffa

Thy’s Joseffa

Skaraborg, Sverige, 17.06.13
Sporprøve, Åben klasse, 1 Pr.

DKCH(G) DKBRCH(G) SECH(G) KLBCH
Thy’s Joseffa
DK05871/2007 RS tæve
O: Susie Hansen & Kaj Larsen
E: Inger Lise & Poul Poulsen


Toftekæret's Gunilla

Toftekæret’s Gunilla

Skaraborg, Sverige, 17.06.13
Sporprøve, Åben klasse, 1 pr.

Toftekæret’s Gunilla
DK15170/2011 RS tæve
O&E: Inger Lise & Poul Poulsen


Matze von Holschendorf

Matze von Holschendorf

Bötzow, Tyskland, 16.06.13
V1, VDH-CAC

Matze von Holschendorf
DK05617/2011 RDV han
O: Heiner Rosenbrock
E: Jens Chr. Andersen


Toftekæret's Gunilla

Toftekæret’s Gunilla

Skaraborg, Sverige, 15.06.13
Sporprøve, Anlægsprøve, godkendt

Toftekæret’s Gunilla
DK15170/2011 RS tæve
O&E: Inger Lise & Poul Poulsen


Toftekæret's Gilbert

Toftekæret’s Gilbert

Skaraborg, Sverige, 15.06.13
Sporprøve, Anlægsprøve, godkendt

Toftekæret’s Gilbert
DK15065/2011 RS han
O&E: Inger Lise & Poul Poulsen


Matze von Holschendorf

Matze von Holschendorf

Bötzow, Tyskland, 15.06.13
V1, VDH-CAC

Matze von Holschendorf
DK05617/2011 RDV han
O: Heiner Rosenbrock
E: Jens Chr. Andersen


 

Hørkær's Marc'o Polo

Hørkær’s Marc’o Polo

Pöytyä, Finland, 15.06.13
Ex1, CK, Cert, BHK1, BIR, BIG3

WUTJCH NORDJV12
Hørkær’s Marc’o Polo
DK13181/2011 LDV han
O: Else Sørensen
E: Lisbeth & Kim Rydahl


Hørkær's Zirina

Hørkær’s Zirina

Pöytyä, Finland, 15.06.13
Championklasse, Ex1, CK, Cert, BTK1, BIM

DKCH(S) CYCH SECH(S) MECH SMCH WUTJCH
Hørkær’s Zirina
DK18986/2010 LDV tæve
O: Else Sørensen
E: Lisbeth & Harding Michelsen


Gravbassernes Beta

Gravbassernes Beta

Drammen, Norge, 2.06.13
Championklasse, Ex1, CK, Res.Cert, BTK2

WW12 DKCH(S) NOJV11 WUTJCH
Gravbassernes Beta
DK18516/2010 LS tæve
O&E: Tanja Guldhammer & Kim Kristensen


Hørkær's Nutella

Hørkær’s Nutella

Drammen, Norge, 2.06.13
Championklasse, Ex1, CK, Cert, Res.Cacib, BTK2

DKCH(S)
Hørkær’s Nutella
DK01053/2010 LDV tæve
O: Else Sørensen
E: Hanne Mogensen


Buevang Sussie

Buevang Sussie

Neumünster, Tyskland, 1.06.13
Juniorklasse, Vi, VDHJ-CAC, DTKJ-CAC, CACIB, BOB, BIS 2 Junior

Buevang Sussie
DK04425/2012 KS tæve
O&E: Johanne & Leif Andreasen


 

Selene

Selene

Neumünster, Tyskland, 01.06.13
Championklasse, V1, VDH-CAC, DTK-CAC, CACIB, BIR

DKCH(S) NORDV12
Selene
DK14814/2010 LDV tæve
O&E: Pia Fast Graversen


 

Selene

Selene

Dortmund, Tyskland, 12.05.13
Championklasse, V2, VDH-CAC res.

DKCH(S) NORDV12
Selene
DK14814/2010 LDV tæve
O&E: Pia Fast Graversen


Basotto's Petit Noir

Basotto’s Petit Noir

Hagenau, Tyskland, 05.05.13
Mellemklasse, V1, VDH-CAC, DTK-CAC

Basotto’s Petit Noir
DK12892/2011 LS tæve
O&E: Inge Bruno Thomsen


 

Ravnsager's Xenodoka

Ravnsager’s Xenodoka

Hoort, Tyskland, 04.05.13
Brugsklasse, V1, VDH-CAC, DTK-CAC res.

DKCH(S) SEVCH SECH(S) INTCH DEVDHCH KLBH WUTCH
Ravnsager’s Xenodoka
DK20373/2007 RDV tæve
O: Hanne Andersen
E: Inger Lützhøft


Basotto's Petit Noir

Basotto’s Petit Noir

Hoort, Tyskland, 04.05.13
Mellemklasse, V1, VDH-CAC, DTK-CAC

Basotto’s Petit Noir
DK12892/2011 LS tæve
O&E: Inge Bruno Thomsen


Hound's Space Boy

Hound’s Space Boy

Hoort, Tyskland, 04.05.13
Juniorklasse, V1, VDHJ-CAC, DTKJ-CAC

Hound’s Space Boy
DK13473/2012 LS han
O: Marie & Lydia Gadolin
E: Inge Bruno Thomsen


Højsletgaard's Yena

Højsletgaard’s Yena

Hoort, Tyskland, 04.05.13
Juniorklasse, V1, VDHJ,CAC, DTKJ-CAC

Højsletgaard’s Yena
DK10252/2012 RDV tæve
O&E: Jens Chr. Andersen


 

Cella Du Chene Daniele

Cella Du Chene Daniele

Neuenkirchen, Tyskland, 28.04.13
Championklasse, V1, VDH-CAC, DTK-CAC res.

DKCH(S) SECH(S) DEVDHCH NOCH NORDCH INTCH(U) INTCH EUW11 KLBCH WUTJCH WUTCH
Cella du Chene Daniele
DK17642/2007 LS tæve
O: Aline Vedel
E: Tanja Guldhammer & Kim Kristensen


Hørkær's Nutella

Hørkær’s Nutella

Uddevalla, Sverige, 28.04.13
Brugshundeklasse, Ex2, CK, BTK4

DKCH(S)
Hørkær’s Nutella
DK01053/2010 LDV tæve
O: Else Sørensen
E: Hanne Mogensen


 

Gravbassernes Beta

Gravbassernes Beta

Uddevalla, Sverige, 28.04.13
Brugsklasse, Ex1, CK, Cert, BTK3

WW12 DKCH(S) NOJV11 WUTJCH
Gravbassernes Beta
DK18516/2010 LS tæve
O&E: Tanja Guldhammer & Kim Kristensen


 

 

Ravnsager's Xenodoka

Ravnsager’s Xenodoka

Uddevalla, Sverige, 28.04.13
Championklasse, Ex1, CK

DKCH(S) SEVCH SECH(S) INTCH DEVDHCH KLBH WUTCH
Ravnsager’s Xenodoka
DK20373/2007 RDV tæve
O: Hanne Andersen
E: Inger Lützhøft


 

Lara Von Der Weidewiese

Luxembourg, 30.03.13
Championklasse, Ex2, CACL res.
Hermed LUCH

DKCH(S) DKV11
Lara Von Der Weidewiese
DK02081/2010 LS tæve
O: Anja Pusch
E: Ulla Lundberg


Hesselvang’s Losiac

Luxembourg, 30.03.13
Championklasse, Ex2, CACL res., Cacib res.

DKCH(S) SECH(S) INTCH WUTCH KLBCH DEVDHCH KLBV10
Hesselvang’s Losiac
16668/2005 LS han
O&E: Ulla Lundberg


Matze von Holschendorf

Matze von Holschendorf

Delbrück, Tyskland, 30.03.13
Gravprøve: Bestået

Matze von Holschendorf
DK05617/2011 RDV han
O: Heiner Rosenbrock
E: Jens Chr. Andersen


intet5Delbrück, Tyskland, 30.03.13
Gravprøve: Bestået

Lisa von Holschendorf
DK05616/2011 RDV tæve
O: Heiner Rosenbrock
E: Jens Chr. Andersen


Højsletgaard's Yena

Højsletgaard’s Yena

Delbrück, Tyskland, 30.03.13
Gravprøve: Bestået

Højsletgaard’s Yena
DK10252/2012 RDV tæve
O&E: Jens Chr. Andersen


Matze von Holschendorf

Matze von Holschendorf

Kalkar, Tyskland, 30.03.13
Spurlautprøve: 50 p, 3 Pr.

Matze von Holschendorf
DK05617/2011 RDV han
O: Heiner Rosenbrock
E: Jens Chr. Andersen


intet5Kalkar, Tyskland, 30.03.13
Spurlautprøve: 97 p, 1 Pr.

Lisa von Holschendorf
DK05616/2011 RDV tæve
O: Heiner Rosenbrock
E: Jens Chr. Andersen


Højsletgaard's Yena

Højsletgaard’s Yena

Kalkar, Tyskland, 30.03.13
Spurlautprøve: 50 p, 3 Pr.

Højsletgaard’s Yena
DK10252/2012 RDV tæve
O&E: Jens Chr. Andersen


Matze von Holschendorf

Matze von Holschendorf

Delbrück, Tyskland, 28.03.13
Skudfasthedsprøve: Bestået

Matze von Holschendorf
DK05617/2011 RDV han
O: Heiner Rosenbrock
E: Jens Chr. Andersen


intet5Delbrück, Tyskland, 28.03.13
Skudfasthedsprøve: Bestået

Lisa von Holschendorf
DK05616/2011 RDV tæve
O: Heiner Rosenbrock
E: Jens Chr. Andersen


Højsletgaard's Yena

Højsletgaard’s Yena

Delbrück, Tyskland, 28.03.13
Skudfasthedsprøve: Bestået

Højsletgaard’s Yena
DK10252/2012 RDV tæve
O&E: Jens Chr. Andersen


Hørkær’s Zirina

Limassol, Cypern  25.03.13
Brugshundeklasse, Ex1, CK, CAC, CACIB, BIR, BIG2
Hermed CYCH

WUTJCH
Hørkær’s Zirina
DK18986/2010 LDV tæve
O: Else Sørensen
E: Lisbeth & Harding Michelsen


 

Sweet Unico’s Gilbert O’sullivan

Malmø, Sverige  24.03.13
Brugs/jagtklasse, Ex1, CK, Cert, CACIB, BHK1, BIR

DKCH(S) KBHV12
Sweet Unico’s Gilbert O’sullivan
DK05310/2010 LDV han
O: Ulla Nicolaisen
E: Lone Driberg & John Parnas


 

Den Pal’s Clive

Kristiansand, Norge  17.03.13
Championklasse, Ex1, CK, CACIB, BHK1, BIM

DKCH(S) SECH(S) KLBCH WUTCH
Den Pal’s Clive
DK05690/2007 LM han
O: Ghita & Togo Pensdal
E: Lene & Asger Welander


 

Vibes Draco

Brandenburg , Tyskland,  23.02.13
Mellemklasse, V1, VDH-CAC

Vibes Draco
DK16910/2011 LDV han
O: Vibeke Vamberg
E: Conny Frilund Ebsen


 

Aston

Brandenburg , Tyskland,  23.02.13
Juniorklasse, V1, VDH-JCAC, DTK-JCAC, Bedste junior han

Aston
DK03282/2012 LDV han
O: Natascha Kristensen
E: Susanne Hugger


Acco

Brandenburg, Tyskland,  23.02.13
Åben klasse, V1, VDH-CAC, DTK-CAC, Bedste miniature

Acco
DK21321/2010 LM han
O: Majbritt Christiansen
E: Karina Juhl


Kretzmann’s Esta La Eden Rose

Brandenburg , Tyskland,  23.02.13
Championklasse, V1, VDH-CAC, DTK-CAC, Bedste standard

DKCH(S) INTCH, INTCH(U) WW12 SECH(S) DEVDHCH WUTJCH DELDSG11 DELDSG12
Kretzmann’s Esta La Eden Rose
DK07842/2010 RS tæve
O: Jeanette Kretzmann
E: Dorte Sørensen